Після бою: що зараз відбувається на території консервного заводу у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:39
Автор: admin
Become a Patron!

Події, що трапилися у Вінниці ввечері 13 травня сколихнули всю Україну. Здавалося, ми вже забули про нахабні рейдерські атаки на підприємства, однак вчорашній вечір повернув місто в атмосферу 90-х років минулого століття.

Силове захоплення території колишнього консервного заводу на вулиці Дубовецькій, що на Старому місті, за участі кількох сотень невідомих молодиків в масках підняв на ноги увесь склад міської поліції. Під час атаки “тітушки”, яких нібито звозили сюди з усієї країни, використали кийки, каміння, димові шашки та сльозогінний газ. Як повідомляє прокуратура, на місці подій також вилучено ще й гільзи, дерев’яні та металеві битки.

Попри те, що присутні на місці подій активісти та депутати закликали правоохоронців негайно розпочати звільнення території та затримання “тітушок”, поліцейські, здавалося, не поспішали. Минуло понад дві години, поки правоохоронці, озброєні автоматами і за підтримки спецмашин, пішли на штурм.

 

Як все було – читайте за цим посиланням та дивіться на відео.

Після нетривалого штурму поліція прозвітувала про близько півсотні затриманих нападників. Як повідомила сьогодні прокуратура, протягом 24 годин усім їм буде обрано запобіжний захід. Нападникам висунуто підозру за ч. 1 ст. 294 КК України – тобто, організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або споруд, насильницьким виселенням громадян, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, а також активна участь у масових заворушеннях, та ч. 2 ст. 342 КК України – опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових  обов’язків. Санкція першої статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 8 років тюрми.

 

Що відбувається на території зараз

Вже наступного дня після штурму, 14 травня кореспонденти Vежі приїхали на місце подій, аби побачити, яка там ситуація зараз. Сьогодні ворота біля прохідної колишнього заводу вже перебувають під охороною: тут стоїть екіпаж поліції.

Самі ворота відкриті, охоронці підприємства сидять неподалік надворі, позаяк прохідна, де вони перебували раніше, розгромлена тітушками. Тут побиті вікна, виламані двері, повний розгардіяш, а на видному місці схрещеними лежать дві сокири.

В наявних умовах особливо кумедно на побитих вікнах виглядає цей напис:

Проходимо вглиб території і бачимо ще більші руйнування: нападники розібрали цегляні огорожі вздовж дороги, аби використати цеглу в якості зброї. Тут ж – залишки життєдіяльності “тітушок”: недопалки, недоїдений харч в однакових лотках. Видно, що групу нападників годували централізовано.

На самій території підприємства перебуває відразу три поліцейських екіпажі: вони сидять в патрульних автомобілях і, здається, дрімають. Адже навколо – сонце, тиша і, здається, повний спокій.

Наразі вичерпної та достовірної інформації, чому саме стався конфлікт за підприємство та навіть між ким – немає. Активну позицію на підтримку однієї зі сторін зайняла політична партія “Свобода”: її депутати вже кілька днів беруть участь в конфлікті, намагаючись утримати контроль над територією підприємства. Деякі ЗМІ вже повідомляють, що наразі бізнес належить одному з родичів народного депутата від “Свободи”, а відтак має конфлікт з бізнес партнерами. Нібито, саме з бізнес-причин конфлікт і переріс в судову фазу, однак депутати-свободівці наразі намагаються надати йому політичного забарвлення. Дізнатися позицію усіх учасників наразі не вдається, адже інша сторона поки не дає коментарів.

Фото Андрія Завертаного