“Соляна справа”: вінницький суд закрив провадження у справі “розкрадання грошей” на закупівлі солі

13:41
Автор: В'ячеслав Луцков

Сьогодні, 14 січня, у Вінницькому міському суді відбулось перше підготовче засідання у справі чиновників Вінницької міської ради, яких підозрюють у розкраданні бюджетних коштів на закупівлі солі. Воно ж може стати і останнім – суд закрив кримінальне провадження у “соляній” справі.

Справу закрили через пропущення строків досудового розслідування.

Передісторія

Нагадаємо, навесні, а саме 24 квітня, на сайті Служби безпеки України з’явилося повідомлення, про викриття чиновників міської ради на багатомільйонних збитках, завданих під час закупівель солі. Так, на сайті СБУ повідомлялось, що “співробітники спецслужби встановили, що посадовці Департаменту комунального господарства та благоустрою вступили у змову з менеджером одного з місцевих товариств”.

– Вони створили антиконкурентні умови для інших потенційних учасників торгів і значно завищили вартість продукції. У грудні минулого року між Департаментом та цим товариством укладено договір на постачання дорожньої солі на суму 9,9 мільйона гривень, – повідомляли в СБУ.

Тоді ж підозрюваний у зловживаннях директор Департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко запевнив, що звинувачення проти нього – “несправедливі та безпідставні”.

Володимир Ніценко під час обрання йому запобіжного заходу в травні

Крім Володимира Ніценка, іншими підозрюваними у справі були Вікторія Ващенко, менеджерка з адміністративної діяльності ТОВ “Мегукрбуд” (фірми-учасниці закупівлі), Світлана Чумак, головна спеціалістка відділу утримання об’єктів благоустрою Департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради та Вячеслав Хілінський, начальник відділу отримання об’єктів благоустрою Департаменту комунального господарства і благоустрою.

Повідомлялось, що під час проведення санкціонованих обшуків у підозрюваних вилучено близько 30 тисяч доларів.

У грудні 2020 року стало відомо, що досудове розслідування у справі завершене, а обвинувальний акт направили до суду.

Так, більшості обвинувачених інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. За зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки, їм загрожувало до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3-х років. Вікторію Ващенко обвинувачують у пособництві в цьому злочині, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Питання закриття кримінального провадження

До суду сьогодні з’явились усі четверо обвинувачених із своїми захисниками та прокурор. Головував у засіданні суддя Кашпрук. Цікаво, що Вінницька міська рада не надала згоду на визнання її потерпілою у справі.

Сьогодні на початку засідання адвокат Ніценка Леонід Марцинковський оголосив клопотання про закриття провадження через те, що були пропущені строки досудового розслідування. Зокрема, на думку адвокатів, вчасно не були надані обвинуваченим матеріали справи для ознайомлення та пропущений строк подання обвинувального акту.

 

Так, правоохоронці надіслали повідомлення про завершення досудового засідання 21 жовтня (граничним строком для його завершення було 24 жовтня). Однак обвинувачених та їх захисників ознайомили з матеріалами провадження лише в листопаді-грудні.

Також адвокати звернули увагу, що направлений обвинувальний акт у справі був лише в середині грудня (а саме з днем направлення акту фактично завершується досудове розслідування).

Адвокат Середенко (ліворуч)

 

Прокурор

Прокурор заперечив клопотання повністю. Він, серед іншого, вказав, що 23 жовтня підозрювані у Вінницькому міському суді успішно оскаржили свої повідомлення про підозри, однак 7 грудня Вінницький апеляційний бік став на бік обвинувачення.

Зрештою, суддя Кашпрук задовольнив клопотання Марцинковського та закрив кримінальне провадження “у зв’язку із закінченням до направлення обвинувального акту до суду строку досудового розслідування”.

Оскаржити ухвалу можна буде протягом семи днів у Вінницькому апеляційному суді з дня її оголошення. Повністю оголосять ухвалу 18 січня 2021 року.

За словами прокурора у справі, сторона обвинувачення таки планує оскаржувати рішення суду, тож поки ухвала ще не вступила в силу. Адвокат Хілінського Середенко подякував Кашпруку “за справедливе рішення”.

Фото автора та з сайту ГУНП у Вінницькій області
Головне фото – з архіву

Читайте також: Вінницька «Соляна справа»: поліція передала матеріали до суду

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.