× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Щоб даремно не світило: Вінниця економить мільйон на рік завдяки “розумному” освітленню

9:04
Автор: Дар'я Гоц

Надихаючись позитивним прикладом проспекту Юності, де у вересні цього роук встановили  LED-світильники із датчиками руху, підприємство “Міськсвітло” буде й надалі працювати відповідно до концепції “розумного міста” та встановлювати вуличні ліхтарі з датчиками, що регулюють рівень потужності його роботи.

Принцип роботи таких світильників простий – коли пішоходів немає, світильник працює на 20% від свої потужності, коли ж проходить людина – вмикається на повну силу. Таким чином, це допомагає економити кошти на освітленні вулиць. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міський голова Сергій Моргунов.

Він також зазначив, що поступово місто перейде лише на світодіодні ліхтарі. Вже зараз на них міняють менш ефективні натрієві лампи. До речі, щомісяця один LED-світильник економить електроенергії в еквіваленті 30 гривень, і загалом такі ліхтарі працюють довше.

  • З 2015 року при будівництві нових об’єктів в мережі вуличного освітлення комунальне підприємство “Міськсвітло” використовує лише сучасні LED-технології, – йдеться у дописі. – Нинішня мережа заощаджує для міського бюджету один мільйон гривень на рік.

Очільник міста також нагадав, що у січені 2006 року у Вінниці було лише майже 1700 енергозберігаючих ліхтарів, але того часу мережа сучасних світильників у Вінниці значно розширилась.

А ось перші LED-ліхтарі встановили у 2013-му році у Тяжилові.  Такі світильники споживають у 5-6 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання, і вдвічі менше, ніж енергозберігаючі натрієві.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.