Що робити у Вінниці на вихідних: афіша на вікенд 15 – 17 червня

20:20
Автор: Леся Качор
Become a Patron!

Спекотний робочий тиждень вже добіг кінця – пора забути про будні та спланувати своє дозвілля насвятковий вікенд. Аби нашим читачам було легше зорієнтуватися у потоці подій приурочених до Дня захисту дітей, ми обрали найцікавіші, на нашу думку, заходи 15 – 17 червня.

Читайте також: Серебрія 1941 року: на Вінниччині влаштують військово-історичну реконструкцію

П’ятниця, 15 червня

 

Акустичний дует Шиманських

Виступ акустичного дуету Шиманських, нове меню від сімейного ресторану «Canape» та ігрова кімната з нянею для наймолодших гостей

Коли: п’ятниця, 15 червня, 19:00

Де: Кафе Canape: Зодчих, 18

Вхід: вільний. Резерв столику: 096-693-43-63

 

Перформанс у рамках фестивалю «Острів Європа»

 «В саду зізнань»: музично-поетичний перформанс на вірші Мар’яни Савки та «Поки нема парохода»: перформанс за мотивами книжки Олени Гусейнової «Супергерої».

Мікс електронної та акустичної музики, співу і рецитаціі творить єдине дійство, канвою якого є вірші про сад життя, про почуття і стихії, про світ і природу речей. Вірші, спів, дримба: Мар‘яна Савка. Клавіші, перкусія: Юрій Романів. Акустична гітара: Сергій Гурін.

Де: сад Вінницького музею Коцюбинського (вул. Івана Бевза 15)

Коли: П’ятниця, 15 червня 20:00-20:50 – перформанс  «В саду зізнань» ,  21:00-22:00 – перформанс «Поки нема парохода»

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА 

 

Гурт SUNRISE

Де: Арт–паб “BEEF-EATER” (вул. Пирогова 47 а)

Коли: П’ятниця, 15 червня 22:00

Вхід: 60 грн. Квитки можна придбати ТУТ

 

Читайте також: Вінницький чат-бот: місцеві програмісти презентують платформу, яка автоматизує спілкування з клієнтами. ФОТО

Субота, 16 червня

Всеукраїнський фестиваль екологічної свідомості

Фестиваль має на меті збереження навколишнього середовища, популяризацію питань екологічної тематики, свідомого ставлення до власного життя та здоров’я, запровадження європейських стандартів екологічної свідомості у Вінниці, донесення до жителів міста інформації стосовно новітніх наукових досягнень у сфері  альтернативної енергетики, органічного землеробства та фермерства, літературних новинок у сфері екології та еко-свідомості.

Коли: субота – неділя, 16 – 17 червня, з 12:00 – 22:00

Де: у Центральному парку на Фонтанній площі

Вхід на всі події вільний

Деталі на VeжА

 

Презентація збірки президента Українського ПЕН-центру Миколи Рябчука (Львів/Київ) «До Чаплі на уродини»

Абсурдизм і парадоксальність, сюрреалістичність і вишукана іронічність, які тісно поєднуються з гарячим співчуттям, затамованою ліричністю й легкою меланхолійністю – це і навіть більше проступає у прозових текстах Миколи Рябчука, в яких легко побачити химерну бароковість пізньорадянської доби.

Де: Тераса Книгарні «Є» (вул. Соборна 89)

Коли: субота, 16 червня  12:00-12:45

Вхід: вільний

 «Жінка мовить… про війну»: Олена Стяжкіна (Донецьк) і Оля Гнатюк (Варшава)

ХХ століття принесло непосильну вагу світових катаклізмів, в яких дуже часто губилися індивідуальні голоси. Але вони не зникли назавжди. Найменш помітні у великих історіографічних баталіях жіночі голоси щораз частіше дають нам правдиве свідчення того, чим була, є і прагне бути війна, коли вона приходить у життя людей. Перша та Друга світові, табірні і шахтарські бунти, окупація та війна ХХІ століття – усе це неможливо уявити без текстів, написаних відважними, уважними до деталей і людяними жінками.

Де: Тераса Книгарні «Є» (вул. Соборна 89)

Коли: субота, 16 червня  13:00-13:45

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Читання “На острові” на Europe Island Festival: Альгерд Бахаревич (Мінськ), Олена Гусейнова (Київ/Помічна), Остап Сливинський (Львів). 

Кожен має свій голос. Навіть найдрібніші комахи, що заселяють острів, можуть промовляти до нас і нагадувати про баланс у природі. Що ж означає бути на острові, шукати острів всередині, мати можливість острова? Троє оповідачів запросять слухачів на свої острови блукань, відродження, забуття і повернення, щоб забрати часточку пережитого на правий і лівий берег Південного Бугу.

Де: Острів «Кемпа»

Коли: субота, 16 червня  14:00-15:30

Вхід: Реєстрація у формі. Кількість місць обмежена! Оплата трансферу на острів – 100 грн.

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

 «Роман з містом»: читання-дискусія за участю Катерини Калитко (Вінниця/Сараєво), Максима Дупешка (Чернівці), Вікторії Амеліної (Львів).

Сучасна європейська культура неможлива без діалогу з містом як точкою творення ідей і становлення характерів. Протягом дискусії матимемо нагоду поміркувати, чим є місто в сучасній українській літературі, що нині відновлює традицію модерного діалогу з простором, перервану загибеллю Розстріляного відродження, як воно стає літературним персонажем та впливає на авторів, їхніх персонажів і читацьку візію власного майбутнього.

Де: Майдан Незалежності

Коли: субота, 16 червня  16:00-16:50

Вхід: вільний.

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Поетичні читання Сергія Жадана (Харків/Старобільськ) і Олега Каданова (Харків/Івано-Франківськ)

Поет, що рухається до музики, та музикант, що шукає поетичного вислову. Впіймати хвилю і ритм одне одного вдається не завжди, але просторі харківські майдани здатні звести тих, хто звик бачити більше, аніж звичне око.

Де: Сходи на Кумбарах

Коли: субота, 16 червня  17:00-17:50

Вхід: вільний.

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

YouthInsight Festival

Усі, хто цікавиться відео, фотографією, театром, мистецтвом та просто любить відпочивати з користю, мають змогу долучитися до міжкультурного вечора в кінотеатрі “Родина”.

В рамках YouthInsight Festival, що організовується у місті вже втретє,  вінничани зможуть ознайомитися з відео-роботами волонтерів європейської служби та місцевих аматорів-режисерів. Окрім цього, насолодитися  живою музикою, театральними  виставами та фотовиставками.

Коли: субота, 16 червня 18:30 – 22:00

Де: Кінотеатр “Родина” (вул. Миколи Оводова 47)

Вхід: вільний

Деталі на VeжА

 

Гурт ДіагноzZ

Де: Ресторан «American Bar&Grill» – «AMBar» (вул. Київська 50/1)

Коли: субота, 16 червня о 20:00

Вхід: вільний  

 

Movie Club

Перегляд відео англійською – один з кращих способів поліпшення сприйняття англійської мови на слух. Під час перегляду фільму ви слухаєте, як звучить жива мова, з якою інтонацією слід розмовляти, де робити логічні паузи і наголоси. В голові засвоюється ця інформація, і поступово ви почнете несвідомо копіювати, вживати фрази, дотримуватися їх темпу мови, інтонацій та врешті-решт накопичувати словарний запас. Реєстрація –  097 902 8888

Де:  «CHERDAK» вулиця Соборна, 24

Коли: субота, 16 червня о 20:00

Вхід: 40 грн.

 

Концерт нового гурту Сергія Жадана «Лінія Маннергейма»

Жадан, Каданов і Турчинов – ці троє музикантів об’єдналися в одному проекті «Лінія Маннергейма», нещодавно випустили перший міні-альбом та відправилися у тур Україною. У Вінниці гурт виступить в рамках Міжнародного фестивалю «Острів Європа».

Коли: субота, 16 червня о 21:00

Де: сад Вінницького музею Коцюбинського (вул. Івана Бевза 15)

Вхід: вільний

Деталі на VeжА

 

Ніч поезії і музики “Острівна республіка”

«Острівна республіка»: відкрита мистецька вечірка фестивалю. У програмі: виступи Тані Ша і Олени Львової (Shopping Hour), Богдана Куценка, Елли Євтушенко, Богдана-Олега Горобчука, Віка Коврея, Дарини Гладун.

Ніщо не об’єднує так, як мистецтво. А особливо – мистецтво під покровом ночі. Вечірка фестивалю «Острів Європа» об’єднає учасників та відвідувачів, поетів та музикантів, людей з різних куточків України та світу на «золотому перетині» Острівної республіки.

Коли: субота, 16 червня 23:00-02:00

Де: «Батискаф» (проспект Коцюбинського 43)

Вхід: вільний

Деталі на VeжА

 

Читайте також:  Режисер “МІФу” розкаже вінничанам як і навіщо знімати фільми майже без бюджету

 

Неділя, 17 червня

Дитячі заходи від «Видавництва Старого Лева»

Чорна-пречорна курка, туконі і відчайдушний боягуз стануть вірними друзями малечі, яка зможе поспілкуватися з найцікавішими дитячими авторами та ілюстраторками і стати героями незабутніх історій.

Де: Дворик Бібліотеки №1 (Проспект Коцюбинського 49)

Коли: Неділя, 17 червня 11:00-14:00

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

“(Не)Винна поезія у Вінниці”: читання і дегустування з Ігорем Померанцевим.

Знаний поціновувач доброго вина, добірної поезії і життєдайного середземноморського сонця ділиться секретами відчування найтонших смаків життя. І, звісно, віршами.

Де: Батискаф (проспект Коцюбинського 43)

Коли: Неділя, 17 червня 11:00-11:50,

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Європейська мандрівка зі Стусом

Світ починається з мови — своєї та іноземної. Порозуміння зі світом та долання кордонів — передовсім внутрішніх — часто починається з перекладів, проте ніколи ними не завершується. Цінувати й пам’ятати тих, хто прочинив ці двері колись — означає швидше й переконливіше бути почутими та ствердити себе як повноправних громадян культурної та політичної Європи.

Де: Тераса Книгарні «Є» (вул. Соборна 89)

Коли: Неділя, 17 червня 12:00-12:45,

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Презентація збірки Бориса Єгіазаряна (Апаран/Київ) «Сорок джерел». Перекладає Анушаван Месропян.

Дитинство як острів: мріяти повернутися чи дивитися з віддалі? Про нашарування найтонших і найглибших досвідів, про свідомий вибір батьківщини і шрами від втрат говоримо зі знаним художником, а віднедавна й письменником Борисом Єгіазаряном – митцем, яким керує глибинна віра і питома людяність.

Де: Тераса Книгарні «Є»

Коли: Неділя, 17 червня 13:00-13:45,

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Читання-дискусія  «Несірі люди в “сірих зонах”»

Болісний розлам мапи (фізичної та психологічної) вириває людей на сході України з ілюзорного спокою та віри. Вони опиняються в точках тектонічних зсувів і «сірих зонах», але самі продовжують доводити можливість бути і відчувати свою присутність та причетність до країни, яка потерпає від ран. Нові книжки українських письменників Олени Стяжкіної («Розка») та Андрія Куркова («Сірі бджоли») проводять читачів по нелегких маршрутах скитань і спогадів тих, хто прагне дивитися в майбутнє наперекір війні.

Де:  Майдан Незалежності

Коли: Неділя, 17 червня 14:00-14:50

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Читання Ані Хромової (Київ/Нетанья) і Сергія Татчина (Вінниця).

Небесний і земний Єрусалим (чи то пак Єрусалимка), семисвічник і золотий дощ, рух по берегах роздутих і висохлих річок – такими можуть поставати перед нами поетичні світи тих, з ким перетинаєшся найчастіше у снах чи віртуальних просторах, хоча їхня присутність вчувається щоразу, коли обертаєш голову до сонця.

Де: Сходи на Кумбарах

Коли: Неділя, 17 червня 16:00-16:50,

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Авторська зустріч з Дорою Капраловою (Брно/Берлін).

Її можна зустріти у містах на B (латинкою і кирилицею), але найчастіше її думка блукає внутрішніми островами, не кожен з яких ще дістав назву. В її текстах світ одномоментно розгортається до масштабів мегаполісу і згортається в невеличке містечко чи навіть село, куди прагне втекти думка її персонажів. Але зрештою для всіх них залишається лише клаптик суші посеред океану, який вони можуть вважати своїм.

Де:  Майдан Незалежності

Коли: Неділя, 17 червня 17:00-17:50,

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Презентація «Вінницького Триптиха» від Сергія Татчина

Усе, що ви хотіли би знати про Вінницю в її різні пори року – на презентації трьох поетичних збірок:

Вінницька Абетка (осінь)
Південний пух (зима)
Місто на “В” (весна-літо)

Де: «Хаб Вінниця» (вул. Пушкіна 11, перший поверх)

Коли: неділя, 17 червня, 17:30

Вхід: вільний

Деталі на VeжА

 

Презентація роману «Собаки Європи» Альгерда Бахаревіча (Мінськ)

Один з найсильніших романістів Центральної Європи і одна з найглибших критикинь українського літпроцесу говоритимуть про те, якою гострою може бути безпритульність посеред Європи, про те, що на жоден острів не можна втекти від себе, про те, як відмирає і виживає мова – а також про актуальність і архітектоніку великого роману. І про те, що ми знаємо, а що боїмося довідатися по найближчих сусідів, а відтак і про себе.

Де:  Майдан Незалежності

Коли: Неділя, 17 червня 18:00-19:10

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

DZIDZIO. МЕГА-ТУР SUPER-PUPER

 

Коли: неділя 17 червня 19:00
Де: Центральний міський стадіон (вул. Володимира Винниченка 13)

Вхід:  190 – 490 грн. Квитки можна придбати ТУТ

Читання Артема Чеха та Ірини Цілик «Повернення з точки нуль»

Коли один повертається, інша чекає, і завжди невідомо, кому складніше, і як жити з усім цим опісля, якою бачити, як описувати точку повернення з точки нуль. Про це Ірина Цілик та Артем Чех відверто говоритимуть між собою та з аудиторією, і це варто почути, щоб спробувати уявити й підготуватися до майбутнього, яке одного дня неодмінно настане, і до якого, як нині вже зрозуміло, неможливо бути цілком готовими.

Коли: Неділя, 17 червня 19:30-20:30

Де: сад Вінницького музею Коцюбинського (вул. Івана Бевза 15)

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Гурт  Дай Дорогу!

Коли: неділя,  17 червня, 20:00

Де:  River City (вул. Кармелька 4)

Вхід:  80-120 грн

 

Закриття фестивалю. Прем’єра музично-поетичного перформансу Катерини Калитко і Mashala Doza

«Бейтуран зацвітає» – історія про те, як вразливість стає силою, а до стебла кордону приростають нові дороги. Бейтураном, або ж солодким полином, боснійці називають однорічний полин. Під час цвітіння ця рослина залишається повністю голою, і це цілком людська історія – гранична відкритість і беззахисність в час здобуття найвищого досвіду. Мандрівні слова і музика перетворюють темні любові, страхи пограниччя, туск, гіркоту і радість свободи в єдиний живий світ, де нема і не може бути сторонніх.

Коли: Неділя, 17 червня 21:00-22:00,

Де: сад Вінницького музею Коцюбинського (вул. Івана Бевза 15)

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

 

Ретроспектива фільмів Ігоря Савченка. Показ фільму «Вершники» (1939)

Роман у новелах Юрія Яновського постав як компроміс з владою, тож і його екранізація мусила дотримуватися жорсткого диктату ідеології. Тим цінніше побачити цей фільм сьогодні, через 100 років після зображуваних у стрічці революційних подій, коли глядач може зіставити різні точки зору в історіографії і зрозуміти режисера, котрий навіть в таких умовах зумів проявити талант монументаліста в кіно.

Коли: Неділя, 17 червня 22:30

Де: Кінотеатр «Чорна кішка, білий кіт» (площа Гагаріна 2)

Вхід: вільний

Повна програма Міжнародного фестивалю «Острів Європа» на VeжА

Читайте також:  Рими калібру 5.45: ветеран АТО презентує у Вінниці власну збірку поезій