Ще 25 тонн допомоги вінницькі волонтери повезли у Авдіївку та на лінію зіткнення. ФОТО

14:09
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 3 лютого, із Вінниці волонтери відправили чергову допомогу в зону проведення АТО. Понад 25 тонн будівельних матеріалів, одягу, продуктів та інших корисних речей вже завтра отримають бійці, що боронять українські землі у зоні АТО, а також мешканці Авдіївки.

Серед вантажу – продукти (фрукти, овочі, консервація, картопля), теплий одяг, білизна, ковдри, листи від вінницьких школярів. Окремою найбільшою вантажівкою – будівельні матеріали, одягом, утеплювачі, каністри для палива та води. Одна автівка повністю завантажена речами і продуктами для жителів Авдіївки. Ще три авто поїдуть по лінії зіткнення.

Всього шість автівок із допомогою та в супроводі десятка волонтерів вирушили на передову від Майдану Незалежності.

До збору вантажу долучились багато людей: благодійний фонд «Подільська громада», квартальні комітети, КП «Муніципальна поліція», навчальні заклади, Вінницька міська рада, окремі волонтери та вінничани.

Голова наглядової ради БФ «Подільська громада» Андрій Дручинський який сьогодні їде у якості водія, каже, що завтра бійці та мешканці дотемна отримають допомогу.

  • Ми дали оголошення, що збираємо вантаж, і неймовірна кількість вінничан почали приносити нам все, що могли. Навіть діти приносили цукерки. Передаємо спеціальні термо-грілочки, які можна вставити у рукавиці. Хочу від усіх волонтерів щиро подякувати кожному, хто відгукнувся на наше прохання. Так ми підіймаємо бойовий дух військовим.

Дехто з вінничан приносив речі волонтерам, а хтось – безпосередньо перед відправленням на Майдан Незалежності. Одним із них є моряк Юрій.

  • Від нашої сім’ї приніс верхній одяг, ковдри, теплі речі, бо важливо бути зігрітим у складних умовах. Ще приніс трохи консервації. Мої батьки постійно щось передають бійцям, а я моряк, відтак рідко буваю у Вінниці й сьогодні вперше самостійно долучився до збору.

Начальник Вінницької «Муніципальної поліції» Василь Гайовик розповів, що силами працівників підприємства вдалось зібрати речей загальною сумою на майже десять тисяч гривень.

  • Працівники за власний кошт придбали макарони, масло, олію, сало, крупи, консерви. Та й речі теплі, одяг, що теж потрібно. Все це для мешканців Авдіївки, наступного тижня купуватимемо речі та продукти для бійців. Це наше співчуття, біль. Наші працівники постійно з кожної зарплатні закуповують та передають щось корисне та потрібно у зону АТО.

Зокрема, навчальні заклади (школа №17, Педагогічний коледж, Фінансово-економічний університет, Педагогічний університет, ВНТУ, Кооперативний технікум, Будівельний, медичний коледжі, Торгівельний коледж) за три дні зібрали та передали чаю, кави, печива, цукру. Кожен заклад – по чотири-п’ять коробок.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи ВМР Олег Парфілов, розповів, що приєднувались до збору вантажу абсолютно різні за люди.

  • Була й молодь, і зрілі люди. Бабусі – це взагалі святе. Вони приносять варення, чай, каву, консервації. Приносять й гроші, та ми їх не беремо – відправляємо купувати на них батарейки для ліхтариків, які дуже потрібні бійцям.

Волонтери, Андрій Нечипорук та Леонід Гуменний розповідають, що також везуть бійцям медикаменти.

  • Хлопцям веземо протизапальні та протигрипозні ліки – вони їм зараз дуже потрібні. Тим, хто на передовій завжди було нелегко, та внаслідок загострення ситуації та погодніх умов, ці ліки їм вкрай необхідні. Дякуємо всім людям, які постійно допомагають нашим бійцям.

Поки волонтери вантажать коробки, пакети й мішки, моросить дощ. Вся дорога і тротуар вкриті льодом. Водій Володимир, який буде за кермом однієї з автівок, зізнається, що в сьогоднішніх погодніх умовах їхати буде складно, але бувало й гірше.

  • А чи маю я вибір? Шини в нас зимові, хлопцям речі потрібні, страшнувато, але то таке. Гріє думка про повернення додому, – каже Володимир.

Загалом, у зв’язку із загостренням ситуації в Авдіївці та у зоні АТО загалом, цього тижня це вже другий великий вантаж. Вчора також було відправлено 20 тонн вантажу до Авдіївки: продукти, засоби особистої гігієни, одяг, буржуйки та багато іншого, що назбирали вінничани та мешканці області.

Про те, як збирали допомогу бійцям та населенню у зоні АТО Vежа розповідала раніше. Наразі також формує вантаж вінницька єпархія – речі ще можна приносити до 15 лютого до храмів міста.

Нагадаємо, цього тижня до Вінниці прибув борт із Авдіївки із 16-ма пораненими, яким потрібна допомога «на місцях».

Фото Андрія Завертаного