Буржуйки, одяг та іграшки: Вінниця відправила 20 тонн допомоги в Авдіївку

18:02
Автор: Олексій Мацкевич
Become a Patron!

У зв’язку із  загостренням ситуації на Донбасі, зокрема в Авдіївці, Вінницька область сьогодні відправляє першу допомогу. Це 20-ти тонна фура, яка містить в себе як продукти та речі першої необхідності, так і будівельні матеріали – аби мешканці Авдіївки змогли відновити пошкоджені обстрілами помешкання.

Журналісти Vежі ще в обід прийшли у двір вінницької «Книжки», куди почали заїжджати перші автомобілі. Одна за одною привозять безліч пакетів, коробок, ящиків з продуктами, теплим одягом, сірниками, іграшками – все це зібрали люди з Вінниці і районів області.

Біля купи різних речей стоїть стара карета медичної допомоги з міста Тульчин. Молоді чоловіки з Національної Гвардії та працівники департаменту економіки допомагають розвантажувати  машину.  Там і теплі речі, і крупи, і будівельні матеріали – все, що замовила Авдіївська цивільно-військова адміністрація. До збору речей долучились всі райони Вінницької області.

Поки все вивантажують, аби відправити однією великою фурою, до організаторів збору допомоги підходять вінничани, які дізнались про збір речей з різних інтернет-ресурсів – приносять взуття, теплий одяг, цвяхи, свічки,  різні іграшки для маленьких мешканців Авдіївки.

Регіональна газова компанія «Вінницягаз» привезла дві буржуйки.  Вони повідомили журналісту Veжа, що торік передали 25 таких пічок на схід України.

А з обласного бюджету Вінниччини на допомогу залучили 350 тисяч гривень.

  • Ми звернулися до Авдіївської цивільно-військової адміністрації з пропозицією допомогти. Нам надіслали перелік необхідних матеріалів. Гроші – ці 350 тисяч – переважно були витрачені на будівельні матеріали: фанера, плівка, шурупи, цвяхи. Купили і теплі речі: термо-білизну, ковдри, матраци, – розповів заступник голови ОДА Василь Броварник.

Поки чиновник спілкувався з журналістами, до нього підійшли ще дві бабусі та висловили подяку за те, що ОДА допомагає бійцям, а також, що інформує їх через радіостанції.

  • Також завантаження речей продовжиться завтра. При необхідності відправлення гуманітарної допомоги будуть відбуватись і надалі, – наголосив Василь Броварник.

Додамо, що вантаж для Авдіївки відправлятимуть завтра з Майдану Незалежності. Машини, які стоятимуть перед мерією, вирушать о 12:00.

Фото Андрія Завертаного