Селищна рада у Вінницькому районі створила службу у справах дітей за позовом прокуратури

14:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сутисківська селищна рада Вінницького району створила службу у справах дітей за позовом прокуратури.

Як повідомили на сайті обласної прокуратури, порушення виявила Вінницька окружна прокуратура. Воно полягало в тому, що селищна рада, в порушення Закону України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, не створила у складі виконавчих органів ради службу у справах дітей.

Зазначається, що таким чином було порушено права та законні інтереси 1210 дітей, які проживають на території Сутисківської територіальної громади, серед яких 29 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, 5 усиновлених дітей, 8 дітей позбавлених батьківського піклування та 1 дитина-сирота.

З метою захисту прав та законних інтересів дітей, які проживають у громаді, прокуратура звернулась до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Сутисківської селищної ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання створити у складі виконавчих органів ради службу у справах дітей. Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду, яке набрало законної сили 20.09.2021, зазначений позов задоволено у повному обсязі, повідомили у Пресслужбі Вінницької обласної прокуратури.

Зазначається, що 13 січня 2022 року службу у справах дітей, сім’ї та молоді (у складі виконавчих органів Сутисківської селищної ради) зареєстрували як юридичну особу.

Детальніше про службу у справах дітей та її основні завдання за ЦИМ посиланням. Зауважимо також, що у січні цього року Уряд прийняв рішення щодо утворення Державної служби України у справах дітей як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом. Детальніше про це ТУТ.

Ілюстративне фото – ukrinform.ua

Читайте також: «Суд триває»: у Вінниці відповіли на петицію щодо недобудованого дитсадка на Старому місті

Читайте також: Поліція Вінниччини викрила шахраїв, які реєстрували фіктивні клініки сурогатного материнства

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.