СБУ повідомила про нові підозри митрополиту однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував російську агресію

22:14
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

СБУ продовжує викривати нові факти підривної діяльності керуючого однією з єпархій УПЦ МП у Вінницькій області. Так, у своїх «агітках» митрополит закликав до захоплення державної влади й порушення меж кордону нашої країни. Надруковані серійним накладом прокремлівські матеріали зберігав у підсобних приміщеннях церкви. В подальшому планував організувати їх роздачу місцевим жителям через канцелярію єпархії.

Як ідеться на фейсбук-сторінці Управління СБ України у Вінницькій області встановлено, що очільник єпархії підготував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію рф і тимчасову окупацію східних та південних районів України.

 

Ініційована СБУ незалежна експертиза підтвердила наявність незаконної діяльності проти державної безпеки України.

Відтак слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за декількома частинами Кримінального кодексу України:

– частиною 3 статті 436-2 – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України

– частиною 2 статті 109 – розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни конституційного ладу

– частиною 1 статті 110 – розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України.

 

 

 

Нагадаємо, раніше СБУ повідомила про підозру митрополиту однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині. Він підозрюється в умисних діях, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та образу почуттів громадян через їхні релігійні переконання. За даними слідства, архієрей, керуючись проросійськими ідеологічними мотивами, усвідомлюючи протиправність своїх дій, розмістив на вебсайті з російським доменом російськомовну статтю «С открытым шлемом, без забрала. Заметки на полях последних событий в православном мире» власного авторства. Вказано, що стаття також була опублікована на офіційному сайті єпархії, якою керує підозрюваний, та в соціальних мережах для загального доступу. У ній очільник єпархії, зокрема, заперечує самостійність Православної Церкви України, називає її священників «самосвятами-раскольниками», Україну у статті він називає «Малороссией» та вважає, що її захопив патріарх Константинопольський Варфоломій І. Водночас підозрюваний вважає істинною церквою «Московский Патриархат», який, на його думку, має панувати у православному християнстві.

Фото – з фейсбук-сторінки Управління СБ України у Вінницькій області

Читайте також: Пропаганда “руского міра”, розпалювання релігійної ворожнечі: правоохоронці провели обшуки у вінницького митрополита УПЦ МП

Читайте також: СБУ повідомила про підозру митрополиту однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.