“Савой” ізсередини: історичний готель відремонтовано на 90%. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:15
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Оновлено: 26 Травня 2021, в 13:08

Колишнє приміщення готелю “Савой”, а тепер будівля Вінницького апеляційного адміністративного суду перебуває на фінальній стадії відновлювальних робіт. Вже до кінця року сюди переїде суд.

Сьогодні під час прес-конференції в приміщенні готелю “Савой” представники Вінницького апеляційного адміністративного суду (ВААС) розповіли про хід реконструкції будівлі та подальші плани на неї.

Корабель, що розсікає Соборну: 100 років історії готелю “Савой” – від першого ліфта Вінниці до осередку революцій

Відновлювальні роботи

Історичну пам’ятку передали в оренду ВААС в грудні 2011 року. Тоді вона перебувала в занедбаному стані: покрівля була зруйнована, подекуди там починали рости дерева, міжповерхові перекриття перебували в аварійному стані, а підвал був затопленим. З 2012 року розпочалось проведення протиаварійних робіт. Зокрема, будівельники  замінили конструкцію балконів, укріпили вікна та стіни металевими стяжками і повністю замінили металеві та дерев’яні міжповерхові балки. Пізніше колишньому готелю повернули його світлий відтінок та відновили мансардний поверх. Основна частина робіт виконувалась з 2016 року. Представники суду пояснюють це специфікою державного фінансування – мовляв, коли гроші з’явились, тоді й почали відновлювати.

– Потім почали робити масштабну роботу по внутрішньому відновленню. Підвал був майже затоплений і там знаходились рештки навіть щурів і, вибачте, дохлих котів, – розповідає Олеся Борейко, заступниця начальниці відділу забезпечення діяльності голови суду та його заступника ВААС.

Роботи з повноцінного відновлення фасаду було відкладено до тих пір, поки не завершаться роботи всередині будівлі. Це обумовлено тим, що під час заміни перекриттів та інших робіт виникають потужні вібрації, які могли б пошкодити фасад.

Задля забезпечення всіх умов для нормальної роботи суду було здійснено прокладання різних видів комунікацій: електро-, водо- газопостачання, встановлено автономні опалювальні пункти, системи вентиляції та телекомунікацій. Сумарна довжина всіх кабелів, які проведено зараз і буде проведено пізніше достатня для того щоб викласти шлях від Вінниці до Житомира.

На даний момент вже на 90% завершено внутрішні роботи. Планується, що внутрішнє оформлення буде повністю виконане до середини червня цього року. Вже після цього розпочнеться повномасштабне відновлення фасаду “Савою”. Додатково до основної частини робіт, планується також відновлення підвальних вікон, які були замуровані в радянський період. Це додасть споруді автентичності та слугуватиме додатковим джерелом світла в підвалі.

З 2012 року по перший квартал 2018 року включно на реставраційні роботи було витрачено 29 мільйонів гривень. Цього року планується витратити ще 48 мільйонів, але варто зазначити, що ця сума включає також усе устаткування та обладнання, яке необхідне для роботи суду.

Що і де буде розташовуватись

На шостому, мансардному поверсі облаштують конференц-залу. Там будуть влаштовувати семінари, круглі столи, прес-конференції, брифінги, тренінги тощо. Додатково, для студентів-правників там організовуватимуть модельні судові засідання.

Поверхи з п’ятого по третій включно стануть місцем повсякденної роботи апарату суду. Там уже завершують облаштування кабінетів для суддів, їхніх помічників та інших працівників апарату ВААС.

– Робочі кабінети будуть приблизно стандартні, що для суддів, що для працівників. Так як у нас буде збільшуватись кількість суддів, можливо будуть такі умови, що в одному кабінеті працюватимуть одразу двоє-троє суддів, – описує майбутній робочий простір Олена Мілієнко, начальниця відділу забезпечення діяльності голови суду та його заступника ВААС.

В ході судової реформи юрисдикція ВААС розширена на чотири області й кількість суддів зросте з 18 осіб до 30. Кількість працівників апарату також зросте пропорційно кількості суддів.

На другому та першому поверхах розташуються зали судових засідань.

– Дві зали судових засідань будуть повністю прозорі. До спеціально обладнаної кімнати для преси будуть виведені монітори та звук. Ви зможете бути повністю присутні на будь-якому судовому засіданні, яке вам буде цікаве, – розповіла Олеся Борейко.

На першому поверсі також може з’явитися музей, присвячений історії готелю та судової справи.

Підвал стане не тільки технічним приміщенням, а й бібліотекою та архівом суду.

Представники суду сподіваються, що ВААС вже до осені цього року зможе переїхати до “Савою”.

Фото: Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.