Розірвання договорів оренди та звернення до ВРУ: у Вінницькій облраді ухвалили рішення щодо діяльності УПЦ МП

13:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій облраді ухвалили рішення щодо діяльності УПЦ в “єдності з московським патріархатом”. Зокрема, рішення передбачає розірвання договорів оренди з УПЦ МП та звернення до ВРУ щодо діяльності московської церкви в країні. Крім того, депутати підтримали пропозицію звернутися до територіальних громад області щодо розірвання договорів оренди з церквами московського патріархату. 

Як йдеться на Facebook-сторінці голови Вінницької облради Вячеслава Соколового та на сайті облради, відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 28 квітня, під час сесії обласної ради.

– Триває повномасштабна війна росії проти України. І в нашій державі – не місце колаборантам і зрадникам, які діють «під крилом» російської церкви та пропагують ідеологію ворога. Московська церква має бути заборонена! Не тільки на Вінниччині, але й на всій території країни. Своє слово обов’язково має сказати Верховна Рада. Саме на рівні держави мають бути врегульовані питання неможливості існування релігійних організацій, які підтримують окупанта. У московської агентури не повинно бути жодної можливості для реваншу. Для цього потрібен закон! Тож ми вдруге звернулися до парламенту та закликали народних депутатів невідкладно розглянули відповідні законопроєкти.

А ми вже сьогодні робимо все необхідне, щоб на Вінниччині московської церкви не стало якнайшвидше. Протягом останніх років обласною радою із цією церквою не були подовжені попередні та не укладалися нові договори оренди будівель та землі, які є спільною власністю територіальних громад. Сподіваюсь, що наше рішення буде прикладом для громад області. Адже депутати підтримали пропозицію звернутися до територіальних громад щодо розірвання договорів оренди з російською церквою, – зазначено в дописі Вячеслава Соколового.

 

 

 

 

Як йдеться на сайті ради, сьогоднішнім рішенням облрада припиняє договори оренди нерухомого майна, земельних ділянок та забороняє будь-яке користування майном (в т. ч. договори про спільну діяльність), що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст Вінницької області, з релігійними організаціями УПЦ “в єдності з московським патріархатом та іншими релігійними організаціями, афілійованими із центрами впливу релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України у державі, що здійснює військову агресію проти України“.

Також зазначено, що на сесії депутати підтримали пропозицію звернутися до територіальних громад Вінницької області щодо припинення договорів оренди нерухомого майна, земельних ділянок та заборони користування майном, що є власністю територіальних громад із релігійними організаціями УПЦ МП.

– Крім цього, обласна Рада рекомендує Вінницькій обласній військовій адміністрації провести інвентаризацію земельних ділянок та релігійних споруд, що перебувають у державній, комунальній та приватній власності та передані в користування релігійним організаціям УПЦ в єдності з московським патріархатом та іншим релігійним організаціям афілійованим із центрами впливу релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України у державі, що здійснює військову агресію проти України. Депутати також звертаються до Верховної Ради щодо невідкладного розгляду проєктів законів, які остаточно на законодавчому рівні заборонять діяльність російської церкви в Україні. Це вже друге звернення обласної Ради 8 скликання до центральних органів влади з цього питання. Перше було ухвалено 25 листопада 2022 року, – зазначено в публікації. 

“За” рішення проголосували 58 депутатів, не голосували та утримались – по 1 депутату.

Нагадаємо, на початку квітня стало відомо, що у Вінницькій облраді готують новий проєкт рішення щодо діяльності УПЦ МП. Згодом документ було сформовано, а два звернення до центральних органів влади, зареєстровані різними фракціями в облраді, об’єднали в одне.

Зазначимо, що за даними “Опендатабот”, станом на 10 квітня від початку року на Вінниччині до ПЦУ перейшли 10 релігійних громад. Таким чином, область опинилась серед лідерів за кількістю переходів до Православної церкви України в цьому році. Втім, варто зауважити, що, за публікацією того ж “Опендатабот”, в регіоні кількість церков УПЦ МП – надалі одна з найбільших по країні.

Фото – з сайту Вінницької облради, документи – з Facebook-сторінки Вячеслава Соколового

Читайте також: У Вінницькій облраді готують новий проєкт рішення щодо діяльності УПЦ МП

Читайте також: У Вінницькій облраді сформували новий проєкт рішення щодо діяльності УПЦ МП

Читайте також: Вінниччина – в “ТОП-3” за кількістю переходів до ПЦУ від початку року

Читайте також: Вінницька обласна рада звернулась до Президента, парламенту та Кабміну з пропозицією заборонити діяльність УПЦ “в єдності з московським патріархатом”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.