У Вінницькій облраді сформували новий проєкт рішення щодо діяльності УПЦ МП

18:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій облраді сьогодні, 17 квітня, на засіданні постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту розглянули проєкт рішення “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфери свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території Вінницької області”. Проєкт стосується діяльності московської церкви на території Вінниччини та містить в собі чотири пункти. 

Як йдеться на сайті обласної ради, в обласній Раді зареєстровано було два звернення до центральних органів влади щодо діяльності Української православної церкви в єдності з Московським патріархатом – від керівників фракцій політичних партій “Українська Стратегія Гройсмана” Олександра Хом’яка та “Європейська солідарність” Андрія Гижка. Втім, звернення було запропоновано об’єднати, а проєкт рішення в новій редакції подати від постійної комісії обласної ради.

Проєкт рішення передбачає:

1. Схвалити звернення Вінницької обласної Ради 8 скликання до Верховної Ради України щодо невідкладного розгляду проектів законів України “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій” (реєстр. № 8221 від 23.11.2022 року) та “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій” (реєстр. № 8371 від 19.01.2023 року), що додається.

2. Припинити договори оренди нерухомого майна, земельних ділянок та заборонити будь-яке користування майном (в т. ч. договори про спільну діяльність), що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст Вінницької області з релігійними організаціями Української Православної Церкви в єдності з московським патріархатом та іншими релігійними організаціями афілійованими із центрами впливу релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України у державі, що здійснює військову агресію проти України.

3. Рекомендувати Вінницькій обласній військовій адміністрації здійснити комплекс заходів з проведення інвентаризації земельних ділянок та наявних релігійних споруд, що перебувають у державній, комунальній та приватній власності і передані в користування релігійним організаціям Української Православної Церкви в єдності з московським патріархатом та іншим релігійним організаціям афілійованим із центрами впливу релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України у державі, що здійснює військову агресію проти України.

4. Надіслати копію цього рішення та звернення до Верховної Ради України, Вінницької обласної військової адміністрації, до обласних рад та до районних, міських, селищних, сільських рад Вінницької області.

– Депутати доопрацьований проєкт рішення підтримали одноголосно та рекомендували голові обласної Ради внести його на розгляд сесії, – зазначають в пресслужбі ради. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Вінницькій облраді готують новий проєкт рішення щодо діяльності УПЦ МП. В листопаді минулого року депутати облради вже формували звернення до Президента, ВРУ та Кабміну щодо діяльності московської церкви в Україні.

Фото – з сайту облради

Читайте також: У Вінницькій облраді готують новий проєкт рішення щодо діяльності УПЦ МП

Читайте також: Вінницька обласна рада звернулась до Президента, парламенту та Кабміну з пропозицією заборонити діяльність УПЦ “в єдності з московським патріархатом”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.