Російсько-українська війна – 14 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

9:01
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У цьому матеріалі будемо збирати найважливіше щодо поточної ситуації в Україні за добу. Також оперативні новини – у нашому Телеграм-каналі ТУТ, на нашій Фейсбук-сторінці ТУТ.

Читайте також: Як відрізнити ворога і куди повідомляти про російську техніку, мітки, підозрілих осіб, ДРГ тощо – збірка

Читайте також: Як допомогти нашим: волонтери, пункти збору у Вінниці та загальноукраїнські реквізити

Читайте також: Як стати волонтером, зробити “коктейль” Молотова чи допомогти поліції: як кожен українець може допомогти перемогти у війні

14 квітня

23:20 – Крейсер “Москва” потонув під час шторму. Це офіційно визнало міноборони Росії. Раніше в оперативному командуванні “Південь” повідомляли, що цей крейсер підбили протикорабельними ракетами “Нептун”.

___

20:04 – У Вінниці планують відремонтувати гуртожиток для переселенців

___

19:05 – Генеральний штаб ЗСУ: Оперативна інформація станом на 18:00 14.04.2022 щодо російського вторгнення.

Ворог намагається завершити підготовку до наступальної операції в Східній операційній зоні. Триває нарощування авіаційного угруповання та системи управління військами.

Противник продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по інфраструктурних об’єктах та житлових кварталах міст та сіл нашої держави.

Для ведення бойових дій на території України окупанти здійснюють підготовку додаткових підрозділів зі складу північного флоту та 8-ї загальновійськової армії південного військового округу збройних сил російської федерації. Для забезпечення підрозділів озброєнням і військовою технікою здійснюються заходи зі зняття з тривалого зберігання на базах та складах.

За наявною інформацією, у 126-й окремій бригаді берегової оборони (Перевальне) та 127-й окремій розвідувальній бригаді (Севастополь) втрати складають понад 50 відсотків особового складу.

Командуванню російської армії не вдається виконати плани з мобілізації людського ресурсу у північно-кавказькому регіоні для участі у війні проти України. Основною причиною є небажання населення зазначеного регіону брати участь у бойових діях.
У зв’язку з критичною ситуацією, що склалася з комплектуванням особовим складом бойових підрозділів, командування збройних сил російської федерації планує почати новий процес мобілізації на національному рівні. За задумом, мобілізація, з метою її приховування, буде проводитись паралельно з плановим призовом на військову службу.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала. Спостерігається переміщення підрозділів 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу залізничним транспортом з території Гомельської області республіки білорусь. Зберігається загроза ракетних ударів з території білорусі по об’єктах нашої Держави.

На Сіверському напрямку противник проводить перегрупування підрозділів з їх подальшим зосередженням у прикордонних з Україною районах. З території Брянської та Курської областей відбувається переміщення у Бєлгородську і Воронезьку області росії.

На Слобожанському напрямку окупанти проводять розвідку ймовірних напрямків наступу, нарощують систему розвідки та медичного забезпечення. Триває поповнення запасів.

Продовжується часткове блокування та обстріли міста Харкова.

У місті Бєлгород ворог розгорнув підрозділ інформаційно-психологічних операцій збройних сил російської федерації з метою інтенсифікації заходів психологічного впливу на підрозділи сил оборони України та цивільне населення Харківської області. Мета – деморалізація та припинення опору.

Окупанти продовжують підготовку до активних дій в районах населених пунктів Слов’янськ та Барвінкове.

На Донецькому напрямку ворог, за підтримки авіації та артилерії, продовжує ведення наступу на окремих напрямках. Основні зусилля зосереджує на встановленні контролю над населеними пунктами Попасна, Рубіжне, Сєвєродонецьк та Слов’янськ.

Противник здійснював спроби прориву нашої оборони в районах населених пунктів Рубіжне, Новотошківське і Мар’їнка. Успіху не мав. Продовжував завдавати авіаційних ударів по Маріуполю.

На Південнобузькому напрямку суттєвих змін в обстановці не відбулося.

В Чорноморській та Азовській операційних зонах корабельні угруповання противника продовжують виконувати завдання щодо ізоляції району ведення бойових дій та ведення розвідки.

___

18:35 – Вінницька обласна рада: “На Вінниччині через воєнний стан не будуть переносити вихідний день на наступний після святкового, відповідно до вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Отже, другий день після Великодня, понеділок – буде робочим“.

___

17:50 – За інформацією міського голови Сергія Моргунова, до Вінниці надійшов перший вантаж продовольчої допомоги від швейцарської гуманітарної місії.

Вже прийшло понад 100 тонн продуктів, а планується – 1300. Це борошно, олія, сухе молоко, кукурудзяна крупа, цукор, консерви українського виробництва. Більшість з асортименту – вінницького походження, – йдеться в повідомленні мера.

___

17:24 – У Вінниці близько 20 перукарень надають безкоштовні послуги переселенцям

___

16:47 – В оперативному командуванні «Південь» повідомили деталі щодо ситуації з крейсером «Москва», підбитим протикорабельними ракетами «Нептун».

«Протикорабельними ракетами «Нептун» уражений крейсер «Москва». Флагман Чорноморського флоту Росії отримав суттєві пошкодження. Виникла пожежа. Інші одиниці корабельного угруповання намагалися надати допомогу, але шторм і потужний вибух боєзапасу перекинули крейсер, і він почав тонути», – йдеться в зведенні командування.

Втім, зазначають в командуванні, якщо для висадки десанту умови несприятливі, то загроза ракетних атак як з моря, так і з тимчасово окупованого Криму, залишається.

___

14:00Арестович: В Чорнобаївці внаслідок 15 атаки ЗСУ знищили склади боєприпасів 22-го армійського корпусу (Крим).

___

13:34 – З 24 лютого на Вінниччині 25 релігійних громад і храмів Московського патріархату фактично перейшли до ПЦУ.

___

12:44 – Українські пілоти Чиж та Пепеляшко повернулись додому – ГУР МО. Зусиллями ГУР МО звільнено двох українських пілотів, які перебували в полоні російських окупантів. Іван Пепеляшко та Олексій Чиж потрапили в полон 8 березня в районі села Нова Басань (Чернігівська область). Деталі – ТУТ.

___

12:20 – Чоловіки призовного віку, які прибули на Вінниччину під час воєнного стану, мають протягом доби стати на військовий облік

___

11:17 – Сьогодні, 14 квітня, ситуація у Вінниці контрольована, а підприємства, що подають комунальні послуги, продовжують планові роботи на мережах. Окрім цього у місті аварійні бригади сьогодні усувають пориви. Відтак подекуди у місті тимчасово не буде світла та гарячої води. Де саме – читайте ТУТ.

___

11:16 – Генштаб ЗСУ: Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 14.04 орієнтовно склали:
особового складу – близько 19900 осіб,
танків ‒ 753 од,
бойових броньованих машин ‒ 1968 од,
артилерійських систем – 366 од,
РСЗВ – 122 од,
засоби ППО – 64 од,
літаків – 160 од,
гелікоптерів – 144 од,
автомобільної техніки – 1437 од,
кораблі /катери – 7 од,
цистерн з ПММ – 76,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 134.
Спеціальна техніка – 25.
Пускові установки ОТРК/ТРК – 4.

___

6:00Оперативна інформація станом на 06:00 14.04.2022 щодо російського вторгнення

Розпочалася п’ятдесята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
Триває повномасштабна збройна агресія російської федерації проти України.

Ворог продовжує нарощування авіаційного угруповання поблизу східного кордону нашої Держави, посилює артилерійські підрозділи, оптимізує наявні системи управління, розвідувального та медичного забезпечення.

Зберігається постійна загроза застосування противником ракетного озброєння по всій території України.
Окупанти продовжують завдавати систематичних ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури у Харківській, Донецькій та Запорізькій областях.

На Волинському і Поліському напрямках ворог активних дій не проводив. Визначені підрозділи збройних сил білорусі продовжують виконувати завдання з прикриття українсько-білоруського кордону в Брестській та Гомельській областях. Проводяться планові заходи бойової підготовки.

У білоруському населеному пункті Холмич, на блокпостах, військова поліція збройних сил російської федерації та республіки білорусь здійснює перевірку особистих телефонів. Цивільним повідомляється, що українські підрозділи в будь-який час можуть здійснити напад на територію білорусі.

На Сіверському напрямку ворог проводить перегрупування підрозділів Центрального військового округу з території Брянської та Курської областей. Після відновлення боєздатності, здійснює зосередження зазначених підрозділів у Бєлгородській і Воронезькій областях. Ворог посилює контроль кордону, проводить інженерне обладнання позицій, опорних пунктів і забезпечує присутність на них незначної кількості особового складу, озброєння та військової техніки.
На Слобожанському напрямку противник проводить розвідку ймовірних напрямків наступу, нарощує систему розвідки, управління та медичного забезпечення. Продовжує частково блокувати місто Харків та здійснює обстріли міста з артилерії, проводить перегрупування підрозділів та поповнення запасів.

На Донецькому і Таврійському напрямках ворог вів бойові дії в районах Слов’янська, Попасної та Курахового та штурмові дії у місті Маріуполь. Успіху не мав. Тривають бої.

За рахунок окремих підрозділів 2-ї загальновійськової армії Центрального військового округу здійснюється посилення угруповання ворога в районі Сєверодонецька.

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей продовжується проведення примусових мобілізаційних заходів. Так, у місті Горлівка, проводяться щоденні обходи приватних та багатоквартирних кварталів.
Крім того, встановлено, що російське командування поставило завдання мобілізувати 60-70 тисяч осіб на території так званої “ДНР”. Однак вказані показники були виконані лише на 20 відсотків.

На Південнобузькому напрямку противник вживає заходів з відновлення боєздатності, поповнення боєприпасів, проводить заходи з інженерного обладнання позицій. Здійснює вогневий вплив на підрозділи наших військ.
Ворог веде бойові дії в районі Олександрівки. Намагається відновити наступ з метою повернення втрачених позицій в районі Осокорівки.

На території Донецької та Луганської областей захисниками України минулої доби відбито вісім атак ворога, знищено танк, чотири одиниці броньованої та шість автомобільної техніки, а також одну артилерійську систему противника.
Підрозділами зенітних ракетних військ попередньої доби збито два ворожих винищувача.

___

Про події попередньої доби, 13 квітня, читайте ТУТ.

Про події 12 квітня читайте за ЦИМ посиланням. 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.