РНБО пропонує запровадити надзвичайний стан по всій території України

12:40
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення запровадити надзвичайний стан на території всієї України, за винятком Луганської та Донецької областей. Рішення ще має затвердити Верховна Рада. 

Про це сьогодні, 23 лютого, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України. За словами Данілова, тепер це рішення має затвердити Верховна Рада протягом 45 хвилин.

За словами Данілова, надзвичайний стан пропонується ввести по всій Україні за винятком Донецької та Луганської областей, оскільки там діє окремий режим і фактично надзвичайний режим там є з 2014 року.

Данілов сказав, що залежно від тих чи інших територій, будуть прийматися окремі рішення в бік посилення чи послаблення тих чи інших обмежень (за його словами, йдеться про території, зокрема, на кордоні з РФ та Білоруссю).

Данілов пояснив, що може йтися про наступні обмеження:

– посилення охорони громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства
– ті чи інші обмеження руху транспорту, додатковий огляд транспорту
– перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб.

За його словами, це “питання, які є превентивними, щоб в країні зберігався спокій, працювала наша економіка, працювала наша країна”.

Відомо, що після рішення РНБО Президент має видати указ про надзвичайний стан в окремих областях. Указ протягом двох днів має затвердити Верховна Рада.

НС можуть ввести на термін не більше ніж 30 діб і не більш як 60 діб в окремих місцевостях, однак в разі потреби Президент може його продовжити на ще 30 діб.

Додамо, що Держприкордонслужба України сьогодні повідомила про запровадження додаткових режимних обмежень у прикордонних районах. Зазначено, що це стосується районів, які межують з РФ, Білоруссю, тимчасово окупованою територією України та прилягають до морського узбережжя.

Серед обмежень:
– перебування у прикордонні у нічний час
– вихід будь-яких плавзасобів з пунктів базування
– рух транспорту (окрім військового, силових структур, агро-техніки) дорогами, що відсутні в реєстрі автомобільних доріг та ведуть до державного кордону.

“Також режимні заходи введені щодо перебування іноземців у прикордонній смузі, використання радіостанцій, польоти легкомоторних та безпілотних летальних апаратів, відео-, кіно-, фотознімання особового складу й об’єктів Держприкордонслужби України, та пересування по берегу чи льоду прикордонних водойм” – зазначає Державна прикордонна служба.

Ознайомитися з чинними режимними обмеженнями можна на сайті ДПСУ у розділі «Про відомство/структура» за посиланнями на відповідний прикордонний загін.

Відео – Укрінформ, головне фото – РНБО

Читайте також: Відсьогодні в Україні стартує призов резервістів оперативного резерву

Читайте також: Вінницькі укриття: стан, алгоритм дій, проблеми та як їх вирішувати. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: На Вінниччині запрацювала «гаряча лінія» з питань тероборони

Читайте також: Передбачено введення військ в ОРДЛО: оприлюднено укази Путіна щодо “ЛНР” і ДНР”

Читайте також: Володимир Путін визнав незалежність терористичних “ЛНР” та “ДНР”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.