Рекордний “Щедрик”: у Тульчині понад 3,5 тисячі учасників виконали найвідоміший твір Леонтовича. ФОТО, ВІДЕО

16:49
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вчора, 26 червня, в місті Тульчин, що на Вінниччині, встановили рекорд України з одночасного спільного виконання твору «Щедрика» з найбільшою кількістю виконавців – 3 512 людей. Таким чином було встановлено рекорд України. 

Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, на площі палацу Потоцьких всесвітньо відомий твір Миколи Леонтовича виконували 68 професійних та аматорських хорових колективів області разом із представниками громад, а також мешканцями та гостями міста.

 

 

 

 

Зокрема серед колективів “Щедрика” співали: академічний камерний хор ім. В.І. Газінського м. Вінниця, хор Вінницького фахового коледжу мистецтв ім. М.Д. Леонтовича, капела Вінницького державного педагогічного університету ім. М.М. Коцюбинського, Подільський камерний хор «Леонтович-капела» Вінницької обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича, народна аматорська хорова капела ім. М.Д. Леонтовича Тульчинського РБК.

 

 

До події також долучилися військовослужбовці Збройних Сил України.

Зазначено, що проєкт “Щедрик – мелодія Вінниччини” було представлено в рамках Плеяди культурно-мистецьких заходів “Ти у мене єдина” з нагоди відзначення 30-річчя Незалежності України.

Після спільного виконання твору представник Книги Рекордів України Володимир Козюк вручив керівництву області диплом про встановлення рекорду з одночасного спільного виконання всесвітньовідомого твору М.Леонтовича «Щедрик» з найбільшою кількістю виконавців.

 

 

 

 

***

“Щедрик” – найпопулярніша українська мелодія у світі, відома в англійській версії як “Carol of the Bells”. Її автором є композитор з Вінниччини (колись – Подільської губернії) Микола Леонтович.

Понад століття тому хор Олександра Кошиця у Києві вперше виконав “Щедрика” на великій сцені. За кілька років хор об’їхав кілька континентів, зокрема й США, де пісню вперше почув Пітер Вільговський. Саме він переробив “Щедрика” на “Carol of the Bells”, подарувавши йому світову славу. Більше про найвідомішу українську мелодію та її автора у великому фоторепортажі з музею Леонтовича – читайте за ЦИМ посиланням. 

Фото – з сайту Вінницької ОДА, відео з фейсбук-сторінки Наталі Заболотної

Читайте також: “Щедрик” Леонтовича хочуть внести до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Читайте також: Подільський «Щедрик» проти московського «побєдобєсія»: зіткнення культур у Празі. ВІДЕО

Читайте також: «Щедрику» Леонтовича – 100 років. Нова анімація від Vежі

Читайте також: Презентували логотип мелодії “Щедрик”. ВІДЕО

Читайте також: Вінничанин об’єднав близько 50 каверів на “Щедрик” Леонтовича. ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.