На реконструкцію вінницького СКА з державного бюджету виділять 20 мільйонів гривень

12:31
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

На реконструкцію приміщення спортивного комплексу (СКА), що розташований на вулиці Янгеля, Вінницька міська рада виділить не 35, як планувалося, а 15 мільйонів гривень. Решту витрат перекриють за рахунок державної субвенції.

Вінниця стала однією з дев’яти міст, які отримають державну субвенцію на будівництво нових та реконструкцію існуючих спортивних 50-метрових і 25-метрових басейнів. Про це 11 червня на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Денис Силантьєв, заступник голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України.

– Шановні друзі, державна програма по ремонту, реконструкції та будівництва басейнів на 2019 рік… виходить на фінішну пряму. Минулого тижня комісія при Міністерстві молоді та спорту, визначила список об’єктів, які будуть включені в цю програму. На підставі постанови Кабінету Міністрів були визначені вимоги до учасників, і ті, хто максимально ці вимоги витримав, були включені в цей список, – написав Денис Силантьєв.

Крім Вінниці, з його слів, у цьому списку є ще Коломия (Івано-Франківська область), Мелітополь (Запорізька область), Баштанка (Миколаївська область), Броди (Львівська область), Маріуполь (Донецька область), Новодністровськ (Чернівецька область), Монастирище (Черкаська область) і смт Чорнобай (Черкаська область).

Денис Силантьєв також написав, що “це перший прецедент коли з державного бюджету виділені гроші на водно-спортивні комплекси в Україні”, і додав, що “тепер важливо, щоб процедура по виділенню грошей не затягувалася і тоді всі перераховані об’єкти будуть зроблені вчасно”.

Зазначимо, що йдеться про постанову від 27 травня, якою Кабмін затвердив порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних 50-метрових і 25-метрових басейнів. Згідно з документом, однією з умов надання субвенції є співфінансування у 2019 році з місцевих бюджетів та залучених на такі цілі інших джерел, не заборонених законодавством, в обсязі не менш як 10% загальної вартості проекту будівництва нових та реконструкції існуючих спортивних басейнів; та 50% загальної вартості проекту капітального ремонту існуючих спортивних басейнів.

Зі слів міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, як повідомили на сайті “Укрінформ”, на програму будівництва і реконструкції басейнів у 2019 році загалом передбачено 200 мільйонів гривень. 

У свою чергу Ігор Кравець, директор Департаменту капітального будівництва ВМР, зазначив, що йдеться про державну субвенцію на реконструкцію вінницького СКА. Він розповів, що цей проект захистили у Києві лише минулого тижня, тож коштів ще не отримали.

Нагадаємо, що раніше на ремонт вінницького СКА планувалося витратити майже 45 мільйонів гривень. Пізніше в результаті торгів на “Prozorro” вдалося зекономити майже 10 мільйонів. А тепер з бюджету Вінницької ОТГ на реконструкцію СКА виділять всього 15 мільйонів гривень: Ігор Кравець розповів, що державна субвенція на реконструкцію склала 20 мільйонів гривень.

Як зазначалося вище, однією з умов надання субвенції було співфінансування з місцевого бюджету не менш як 10% загальної вартості проекту реконструкції існуючого спортивного басейну. У Вінниці це співфінансування становить 42,8%.

Нагадаємо також, що рівно чотири місяці тому Сергій Могрунов на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що у березні були практично завершені демонтажні роботи і будівельники вже приступили до заміни систем інженерних мереж СКА. Міський голова також зазначив, що в процесі реконструкції “будівлю і покрівлю утеплять, оновлять зали, басейн і виконають благоустрій навколишньої території”.

У коментарі Vежі Ігор Кравець також зазначив, що тільки будівельні роботи планують завершити до кінця цього року.

Читайте також: Мер Вінниці показав, як виглядатиме СКА на Янгеля після реконструкції. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.