Путін засудив встановлення пам’ятнику Петлюрі у Вінниці

8:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

Президент Росії Володимир Путін, виступаючи на засіданні міжнародного дискусійного клубу Валдай, розкритикував установку в Вінниці пам’ятника Симону Петлюрі, передає “Кореспондент” з посиланням на “РИА Новости”.

Російський лідер заявив, що сподівається на зрушення у врегулюванні ситуації в Україні і наголосив, що в цьому питанні необхідно впливати на позицію Києва.

“Зараз встановили пам’ятник Петлюрі – це людина нацистських поглядів, антисеміт, який винищував євреїв під час війни. Крім сіоністського конгресу єврейського всі мовчать. Вам своїх клієнтів шкода в Києві чи що?”, – вказав Путін.

Він вважає, що це дії уряду, а не народу України: “Це не український народ робить, це все робиться з подачі відповідних правлячих структур. Чому ж ви мовчите?”, – додав президент Росії.

Нагадаємо, до 100-річної річниці української революції у Вінниці відкрили перший в Україні пам’ятник Петлюрі. Проти відкриття пам’ятника відразу виступили низка місцевих проросійських активістів, також з протестом виступила депутатка ізраїлського Кнесету російського походження Ксенія Свтєтлова.

Водночас на захист пам’ятника та Симона Петлюри як діяча виступили українські громадські діячі, котрі вважають критику пам’ятника очільнику Директорії у Вінниці “російською атакою на право українців на самовизначення”.

Головне фото – ИноСМИ.