Атака на право бути незалежними

22:32
Автор: Андрій Юсов

Шановні друзі, як Вам відомо, у Вінниці, як Тимчасовій столиці Української Народної Республіки, встановили перший в Україні пам’ятник Головному отаману військ УНР та Голові Директорії УНР Симону Петлюрі.

Ця подія, як і все, що сприяє формуванню ідентичності українців, як політичної нації, спричинила шквал кремлівських інформаційних атак та провокацій. ФСБ всіма можливостями реанімує дешеві совкові міфи про кровожерливих петлюрівців.

Проте мова йде не про атаку на пам’ятник у Вінниці. Це атака на право українців бути незалежним народом, атака на нашу правдиву історію. Тож і відбивати цю ватну істерику маємо усі разом: від рядових мешканців фейсбуку до поважних державних мужів. Вінничанам мабуть приємна така “увага” проросійських сил, але інші міста можуть заревнувати до аж стількох компліментів.

Тож столичний Київ, рідна Петлюрі Полтава, українська Одеса та інші міста-учасники визвольних змагань також найближчим часом належно вшанують Симона Петлюру та всіх героїв УНР, тим більше на дворі сторіччя української революції. Тоді навіть ТАСС замахається своїм чорним ротом рекламувати наших героїв і замовкне, можливо, назавжди).