«Прийшов час гуманності»: як у Вінниці пікетували виставку хутряних виробів. ФОТО

13:48
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 17 листопада, вінницькі активісти пікетували виставку хутряних виробів у «Експоцентрі». Таким чином вони хотіли висловитися проти негуманних умов, в яких перебувають тварини на хутряних фермах і відмовити вінничан це спонсорувати.

Початок акції був анонсований на 11:00, однак на цей час біля «Експоцентру» Вінницької торгово-промислової палати (вулиця Соборна, 67) зібралися лише національна і патрульна поліція – загалом близько 10 правоохоронців.

– Приїхали проконтролювати, щоб не було порушень. Бо наприклад у Києві подібну виставку закидали оселедцями і зеленкою. Хіба це нормально?, – прокоментував такий рівень безпеки один із патрульних.

Зрештою учасники акції прийшли об 11:20 і їх було тільки шестеро. Вони дістали з портфелів ноутбуки, на яких увімкнули ролики з жахливими кадрами зі шкуродерень, взяли плакати з написами «Хутро – криваве жлобство», «Прийшов час гуманності. Припини знущання!», «Стань голосом тварин!» і стали по обидва боки від входу в «Експоцентр». Усе робили мовчки – жодних гасел чи лозунгів.

Читайте також: “Страждання – це не смішно”: центром Вінниці пройшов марш за права тварин. ФОТОРЕПОРТАЖ 

Відвідувачі закладу звертали увагу на пікетувальників, але не зупинялися. Тоді активісти підійшли до самого входу, але й тут вінничани примудрялися їх обходити – позаду колон.

За 25 хвилин акції з «Експоцентру» до протестувальників вийшов лише один чоловік, щоб дізнатися, що відбувається. Він не представився, але був не в захваті від активістів. Думки вінничан також розділилися – одні схвально кивали головою, інші – закочували очі. Одна жінка навіть кинула протестувальниці: «Як ви можете стояти з цим плакатом і в шкіряному взутті». Однак від коментарів перехожі чомусь відмовлялися.

Читайте також: «Самі стрибайте у свій вогонь!»: у Вінниці відбувся протест проти цирку з тваринами. ФОТО 

– Сьогодні є велика кількість замінників: синтетичне хутро, екошкіра та інші матеріали, які так само гарно виглядають і є не менш теплими. Та люди продовжують купувати натуральне хутро, тим самим спонсоруючи вбивство, – розповів Денис Котов, координатор «Чорного комітету» Вінниці, – Люди об’єктивно не знають, яким чином на шкуродернях відбувається процес виготовлення таких виробів. І тому виникла ідея, якщо їм показати правдиву картинку, то попит на такі речі знизиться. А відсутність попиту буде скорочувати пропозицію.

– У Києві ініціювали законопроект про заборону шкуродерень в Україні. Він проходив на комісії Верховної Ради, але об’єктивно ми розуміємо, що ніхто за нього голосувати не буде, адже деякі з депутатів є лобістами цього бізнесу, тому що він приносить колосальні кошти. Саме тому ми звертаємося саме до кінцевого споживача, щоб самі люди не купували справжнє хутро. Бо катування тварин має зникнути в суспільстві, де хоча б якийсь мінімальний рівень гуманності є, – додав активіст.  

Пікет тривав не дуже довго, адже, як зазначив Денис Котов, у Вінниці не так багато людей, які ходять на подібні виставки.

– Ця акція спрямована більше на Інтернет. Ми зробимо відеоролик і там його побачить набагато більше людей, – пояснив активіст.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.