«Просто про»: у Вінниці відбувся спектакль, присвячений Раїсі Панасюк

14:12
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Своє життя пані Раїса присвятила допомозі іншим та робила все задля того, аби люди з інвалідністю відчували свою значимість та могли брати участь у суспільному житті.

Як ідеться в сюжеті телеканалу UA:Вінниця, у Вінниці відбувся вечір спогадів, присвячений Раїсі Панасюк, вінницькій активістці, яка боролася за права людей з інвалідністю. На зустрічі влаштували спектакль «Просто про», у якій головну роль, саму Раїсу, зіграла її подруга та колега  Катерина Коваль.

Катерина каже, що після знайомства з Раїсою її життя кардинально змінилося.

Було важко приміряти на себе цю роль. У мене інший характер. Це дуже відповідально, кожен стовпчик адаптувала під себе, – розповідає Катерина. – До зустрічі з нею я була інакшою людиною. Я не вміла жити, публічно заявляти що я є, сприймати себе як особистість, — каже Катерина.

Останні роки Раїса Панасюк боролася з онкологічною хворобою, померла жінка минулого року 17 вересня.

Сценарій спектаклю написав Микола Чорнобривенко, який працює психологом у міському центрі реабілітації «Гармонія». Говорить, що над текстом працював місяць, а ще півтора — тривали репетиції.

Щоб у житті не траплялося, завжди є надія, Бог дає людині сили, щоб ці випробовування перебороти, – говорить пан Микола. – Якщо чогось немає в людині, Бог дає їй інші дари. Це гарний приклад для всіх. Не важливо, де ти опинися, головне мати мрію, яка поведе тебе вперед, тебе окрилить і Бог тобі допоможе.

Раїса Панасюк боролася за права людей з інвалідністю, ініціювала та реалізувала низку проєктів щодо підтримки та адаптації людей на візках. Очолювала міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія», який власне і створила. 2017-го Панасюк присвоєно звання Почесного громадянина Вінниці. Цього ж року її призначили Урядовою уповноважена з прав осіб з інвалідністю.

Завдяки їй я почала виїжджати з дому, змінювати свої звички, світогляд і сприйняття себе. Тому Рая мені дуже в цьому допомогла, – ділиться Людмила Нецкіна, Голова правління ГО «Гармонія».

Головне фото та фото в тексті: скріншоти з відео телеканалу UA:Вінниця

Читайте також: У Вінниці шукають героїв з інвалідністю для фотопроекту про життя у місті

Читайте також: In memoriam: якою запам’ятає Україна вінничанку Раїсу Панасюк

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.