Прокуратура відкрила провадження через знайдені людські рештки на Замковій горі

17:50
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці відкрили кримінальне провадження через знайдені людські рештки в районі Замкової гори. Провадження будуть розслідувати за статтею “умисне вбивство”.

Про це повідомляється на сайті прокуратури Вінницької області.

 

За фактом виявлення людських решток в районі Замкової гори у м. Вінниці внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. (Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині). Санкція передбачає покарання до 15 років позбавлення волі.

Як розповів Vежі Вадим Козак, головний спеціаліст відділу комунікації ГУНП у Вінницькій області, виклик поліцейських щодо знайдених решток відбувся 4 вересня, а кримінальне провадження відкрили ще 5 вересня.

Наразі призначений ряд експертиз, які мають встановити вік людських решток, вилучених з місця та кому вони належать. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Лівобережне відділення поліції Вінницького відділу поліції, а процесуальне керівництво – Вінницька місцева прокуратура.

Зазначається також, що управління представництва інтересів держави в суді Вінницької обласної прокуратури опрацювало одну з публікацій на місцевому веб-ресурсі.

Відтак з метою перевірки доводів публікації щодо додержання вимог законодавства про охорону культурної спадщини та використання землі її спрямовано до Управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації та Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.

 

Нагадаємо, наприкінці літа вінничани помітили активні будівельні роботи, що велися біля Замкової гори. Зокрема, на горі працювали екскаватори. Як виявилося потім, біля підніжжя “Замкової гори” планували збудувати торгівельно-сервісний комплекс.

Забудовник – Вадим Брояка, керівник ПП “Укрпромтех” – стверджував, що орендована ним земельна ділянка лише прибиралася від сміття, і що культурний шар ґрунту, який потрібно досліджувати, не пошкодив. В одному з коментарів місцевим журналістам він зазначив, що “з території вивозили сміття, яке збирали з нижньої частини території (близько 50 кубічних метрів), а те, що згори збирали, взагалі нікуди не вивозилося”, і цей ґрунт перебуває на території.

 

Однак археолог Дмитро Ленчук іншої думки, адже знаходив артефакти просто прогулюючись місцями, де орудував екскаватор.

– Було пошкоджено культурний шар 17 століття. А саме поховання. Я нарахував 7 поховань, які були пошкоджені. […] Ми просто йдемо і можемо знайти фрагмент кераміки. Це гончарка, десь кінець 17 століття. На кожному кроці можемо щось знайти, – зазначив Дмитро Ленчук у коментарі журналістам “ТСН”.

Як пояснював раніше директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен, на Замковій горі археологи виявили низку культурних шарів:

– Серед них – трипільське поселення IV-III тис. до н.е., городище VIII-VII ст. до н.е., слов’янське поселення XIII ст. Сам термін “Замкова гора” пов’язаний з будівництвом тут дерев’яно-земляного укріплення у 1512 р. за старостування князя Костянтина Івановича Острозького.

Фото з архіву

Читайте також: У Вінниці планують укріпити схил пам’ятки “урочище Замкова гора” та розроблять проект благоустрою

Читайте також: У мерії не виключають розірвання договору оренди ділянки у підніжжі Замкової гори

Читайте також: Що будують на Замковій горі? У Вінниці на території археологічної пам’ятки почались будівельні роботи. ФОТО

Читайте також: Біля Замкової гори планують спорудити сервісний комплекс: чи законне будівництво?

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.