Про що розповідає Петлюра та звідки родом Артинов: вінницькі пам’ятники “заговорили”. ФОТОРЕПОРТАЖ

13:34
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Оновлено: 26 Травня 2021, в 10:21

Вінничани та гості міста відсьогодні матимуть змогу “поспілкуватись” з пам’ятниками, що розташовані в середмісті. Поки що ця опція стосується тільки чотирьох історичних постатей та одного збірного образу.

Сьогодні працівники “Центру історії Вінниці” обладнали п’ять пам’ятників у центрі міста QR-кодами. Це потрібно для того аби реалізувати опцію “Розмова з пам’ятником”, яка доступна всім користувачам туристичного додатку “Вільна мапа”.

Нагадаємо, що “Вільна мапа” – це мобільний додаток, який допомагає вінничанам та туристам орієнтуватися в найцікавіших екскурсійних маршрутах, історичних та культурних пам’ятках міста. Його було презентовано наприкінці весни. Додаток розроблявся зусиллями фахівців “Центру історії Вінниці” та ІТ-компанії “Appgress”. Поки що він доступний тільки для користувачів платформи Андроїд.

Опція “Розмова з пам’ятником” дозволяє користувачам почути відповіді від відомих історичних постатей на кілька запитань. На даний момент QR-коди були встановлені на такі пам’ятники: Григорію Артинову, Тарасу Шевченку, Євгенії Прунмаєр, Симону Петлюрі та пам’ятник Мешканцям старої Єрусалимки, що розташований біля кав’ярні “Пан Заваркін і син”.

Розробники підбирали ті питання, які можуть найбільше зацікавити користувачів. На даний момент кожен пам’ятник може “відповісти” на чотири питання. Так, Симон Петлюра розповідає, що означає його посада Головного Отамана, а Тарас Шевченко пояснить чому довкола нього розкидані папірці. В майбутньому список питань буде розширюватись, як і кількість пам’ятників обладнаних QR-кодами. Самі QR-коди являють собою невеликі металеві пластини, які прикріплені до поверхні клейкою речовиною. 

Для того щоб “поговорити” з пам’ятником потрібно мати на телефоні додаток “Вільна мапа” та просканувати QR-код біля конкретної скульптури. Це можна робити як за допомогою вбудованого в додаток сканера, так і з будь-якими сторонніми додатками-сканерами.  

Відповіді на запитання тривають в середньому по 30-40 секунд та супроводжуються тематичною мелодією.

– Ми намагались зробити ці “розмови” більш живими, щоб не було якогось нудного бурмотіння. Записи до кожного конкретного пам’ятника робили різні люди, – розповідає працівниця “Центру історії Вінниці” Олеся Коваль.

На даний момент додаток “Вільна мапа” було завантажено 1057 разів, а кількість активних користувачів сягає 596. Завантажити додаток можна безкоштовно за посиланням.  

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.