Пам’ятники, що говорять та віртуальна площа Ринок у Вінниці: презентовано туристичний додаток “Вільна мапа”. ФОТО

13:43
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Народжена як ідея під час “Майстерні міських проривів”, сьогодні туристичний мобільний додаток про Вінницю “Вільна мапа” був офіційно презентований в приміщенні IHub на вул. Пушкінській.

Співробітники “Центру історії Вінниці”, котрі й стали ініціаторами додатку, спільно з фахівцями команії-розробника Appgress не приховували радості та захоплення, розповідаючи про новинку на інноваційній мапі Вінниці.

– Насправді це збулася наша давнішня мрія. Тому що дуже часто до Вінниці приїздять чиїсь родичі чи друзі і банально не знають, куди піти. “Вільна мапа” нарешті може стати таким майже живим помічником, коли без екскурсовода можна вільно пересуватися Вінницею і побачити все найцікавіше – розповідає Олеся Коваль з Центру історії Вінниці.

Вільна мапа – це додаток для платформи Android, який допомагає туристам та вінничанам орієнтуватися в місті та рухатися найцікавішими екскурсійними маршрутами. Додаток складається з трьох основних розділів: екскурсійні маршрути, перелік найцікавіших пам’яток міста та, власне, мапа цих пам’яток.

Маршрутів в додатку наразі три: це класична прогулянка середмістям, екскурсія місцями тимчасової столиці УНР (своєрідна “машина часу”, що повертає в часи Української революції) та Вінницька Єрусалимка. Останній маршрут присвячений саме цьому легендарному району компактного проживання вінницьких євреїв. Саме на цьому маршруті позначено багато туристичних точок, які в реалі вже не збереглися до нашого часу (наприклад площа, де колись була синагога, а наразі тут розташована хімчистка).

Окрім того завдяки додатку можна “опинитися” і на вінницькій площі Ринок, яка є в деяких українських містах, але не збереглася у Вінниці.

– Об’єкт, який ми не асоціюємо з центром міста, об’єкт за який ми їдемо в Кам’янець-Поділський, Бучач чи Львів колись був і в нас. Для нас було важливо показати, що така територія в місті існувала. Це пам’ятка, до якої ми не можемо доторкнутися, але ми можемо побувати на цьому місці, почитати про неї, – пояснює директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

Що стосується розділу з переліками пам’яток, то наразі їх тут позначено близько 130. Це не лише традиційні місцини та найвідоміші споруди, а також селфі-зони, перелік усіх міських фонтанів та муралів, що буде особливо цікавим для туриста. Третій розділ – це сама туристична мапа Вінниці: тут видно, де розташовані всі памятки, а також можна побачити відстань від свого місцярозташування до чергової точки на маршруті.

 

Пам’ятники, що говорять

Родзинкою додатку є функція “пам’ятників, що говорять”. Так, будь-яка людина, котра завантажила додаток на свій смартфон, може майже наживо поспілкуватися з Тарасом Шевченко на одноіменній площі або ж з Євгенією Прунмаєр – засновницею готелю “Франція”, чия статуя встановлена біля стін готелю. Для цього біля пам’ятника будуть встановленні спеціальні QR-коди, просканувавши який на додатку відкриється секретне меню.

За допомогою нього користувач зможе поставити пам’ятнику запитання та отримати на нього відповідь. Так, під час презентації директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен просканував код з ноутбуку, а Олеся Коваль дещо запитала пані Прунмаєр.

Питання було пікантне: чи правда те, що колись в готелі “Франція” полюбляли збиратися дівчата легкої поведінки в очікуванні клієнтів. На це управителька готелю дещо сумним голосом відповіла, що це чутки, які не мають під собою жодних підстав.

Наразі фахівці Центру історії Вінниці разом з розробниками з Appgres “оживили” таким чином п’ять вінницьких пам’ятників, однак в планах – аби “заговорив” кожен вінницький пам’ятник. “В хорошому сенсі цього слова”, – уточнює Олександр Федоришен.

 

Додаткові функції та зворотній зв’язок

Для того, аби туристу було зручніше користуватися додатком та орієнтуватися, “Вільна мапа” також пропонує “рекомендовані додатки”: зокрема застосунок з переліком декомунізованих вулиць та додаток, що показує графік руху міського транспорту.

Окрім того у користувачів буде можливість лишати відгуки про роботу додатку і робити свої зауваження. Вже під час презентації фотограф Андрій Завертаний запропонував налаштувати можливість завантаження користувачами власних фото визначних пам’яток Вінниці. На його думку, було би доречно зображати ту чи іншу будівлю сезонними світлинами взимку, влітку, навесні та восени відповідно.

 

“Вільна мапа” у цифрах:

  • Над додатком працювали вісім осіб протягом 120 днів та п’яти ночей.
  • За цей час було створено 20 проміжних версій додатку і п’ять основних
  • У додаток включено 130 визначних пам’яток Вінниці та три туристичних маршрути
  • До тестування додатку долучилися понад 80 волонтерів
  • Вартість розробки і запуску додатку склала 253 тисячі гривень

 

Коли буде версія для IOS?

Як пояснив під час презентації представник компанії-розробника Руслан Бурлаченко, почати реалізацію проекту було вирішено саме зі створення застосунку для платформи  Android. Однак нещодавно харківські розробники, дізнавшись про “Вільну мапу”, запропонували самотужки і за власний кошт адаптувати додаток і для платформи IOS. За словами Бурлаченка, це буде значно легше, ніж робити додаток “з нуля”, позаяк є вже основний продукт. Тож невдовзі “Вільна мапа” буде доступна і для власників айфонів.

Як розповів директор Центру історії Вінниці, ідея “Вільної мапи” може бути “експортована” й в інші міста країни, котрі не мають подібного туристичного додатку, а також може бути цікава для рекламодаців: готельєрів та рестораторів, чиї заклади розташовані поблизу туристичних маршрутів.

Завантажити додаток “Вільна мапа” для Android можна тут

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.