Понад п’ять мільйонів дерев: на Вінниччині цієї весни відтворять 834 гектари лісу

14:05
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Цієї весни лісівники Вінниччини планують відтворити 834 гектари лісів, що становить понад 5 мільйонів майбутніх дерев.

Як повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, найбільші цього року об’єми весняної посадки мають ДП «Могилів-Подільський лісгосп», який планує створити 131 гектар лісонасаджень, ДП «Гайсинський лісгосп» (117 га), ДП «Тульчинське ЛМГ» (107 га).

Зазначено, що нові ліси на деградованих, малоцінних землях, переданих територіальними громадами під заліснення, цього року планують висадити в Іллінецькому, Могилів-Подільському лісгоспах, Тульчинському ЛМГ.

 

Повідомляється, що на кожну ділянку, заплановану під “заліснення”, складено проект лісових культур. Також відремонтовано техніку, ґрунтообробні механізми, що призначені для догляду за насадженнями та молодим лісом.

Окрім того, зарезервовано в необхідній кількості пально-мастильні матеріали та інвентар, матеріали (лопати, мечі Колесова, відра, шпагат), закуплено добрива та вологонакопичувач. Працівники пройшли відповідні навчання.

 

 

“Лісогоспи повністю забезпечені власним садивним матеріалом для створення лісових культур. Протягом минулого року лісгоспи Вінниччини виростили понад 10 млн. шт. садивного матеріалу.

Загальноукраїнська акція «Створюємо ліси разом», ініціатором якої є Державне агентство лісових ресурсів України, традиційно стартує 21 березня, у Міжнародний день лісів. Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства запрошує вінничан взяти участь у благородній справі створення лісів!” – йдеться у повідомленні. 

Також зазначено, що 10 квітня лісівники Вінниччини візьмуть участь у загальнодержавній екологічній акції «Озеленення планети» з весняного висаджування дерев. Зокрема цього дня в нашій області планують посадити 195 тисяч дерев.

“В рамках цьогорічних акцій територіальні громади, органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування мають можливість долучитися до озеленення територій шкіл, дитячих садків, створення парків, скверів, алей” – додають в управлінні.

Читайте також: За 29 років лісистість на Вінниччині збільшилась з 11% до 13,8%

Читайте також: З пікніком та перформансом: вінничан запрошують на прибирання набережної Бугу

Фото з фейсбук-сторінки Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.