За 29 років лісистість на Вінниччині збільшилась з 11% до 13,8%

9:59
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

За 29 років лісистість у Вінницькій області збільшилась з 11% до 13,8%. Лісівники планують підвищити у майбутньому лісистість Вінниччини до 15-20 %.

Як повідомляється на сайті Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства для цього потрібно створити ще 30 тисяч гектарів нових лісів.

Зазначається, що за роки Незалежності України на Вінниччині створено 11 554 гектарів нових лісів. Сьогодні на одного жителя області припадає 0,21 гектара лісу (в середньому по Україні цей показник становить 0,16 гектара, у деяких країнах Європи він значно вищий).

Підкреслюється, що одними з найкращих у справі створення нових лісових насаджень є лісівники ДП «Могилів-Подільський лісгосп». Так, у період з 2006 по 2019 рік підприємство створило 1149 гектарів нових лісів (найбільший показник в області).

Сьогодні під створення захисних насаджень передають землі, не придатні для ведення сільського господарства, малопродуктивні деградовані ґрунти, меліофонд. Лісівники ж на цих (зазвичай важких для доступу техніки) ділянках (ярах, крутосхилах, заболочених місцевостях) створюють лісові насадження, найчастіше вручну висаджуючи саджанці чи висіваючи насіння лісових порід.

У перші роки захисні насадження, як і молоді насадження державного лісового фонду, потребують догляду, який працівники лісгоспів проводять кілька разів за вегетаційний період, знищуючи шкідливу забур’яненість, розпушуючи міжряддя.

Разом з тим управлінні звертають увагу на нібито відсутність фінансування лісового господарства та що “створюють нові ліси держлісгоспи виключно власними силами і коштами”.

Ілюстративне фото – rayon.in.ua