Понад 30 зразків мозаїки: у Вінниці команда дослідників презентувала новий історико-мистецький нарис

15:43
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці презентували історико-мистецький нарис “Мозаїки Вінниці”. В збірці, над якою працювала команда місцевих істориків, архітекторів, мистецтвознавців та фотографів, зібрано інформацію про 36 унікальних зразків мозаїки другої половини ХХ століття. 

Про це йдеться в Telegram-каналі та на Facebook-сторінці міського голови Сергія Моргунова.

 

 

 

 

Твори мистецтва радянської доби нині сприймають неоднозначно. Об’єктивно мозаїки того часу у нашому місті також ставали засобом візуальної пропаганди. Наприклад, старші вінничани пам’ятають панно з піонерським горном та комсомольським значком на Європейській площі, яке радше нагадувало агітплакат. Його вже декомунізували. Зовсім інші відчуття викликає романтична квіткова доріжка на фасаді будівлі РАЦСу або робота “Роза вітрів” Геннадія Солдатова на будівлі турклубу “Меркурій”. Самі дослідники стверджують, українськість та місцеві, подільські мотиви, проступали попри все. Тому мозаїки такі різні і вимагають до себе уваги, – йдеться в дописі міського голови. 

 

 

За словами мера, українське мистецтво ХХ століття, у тому числі мозаїки, дуже цінується на Заході. Вони, на думку міського голови, є частиною міської історії та архітектурного образу Вінниці.

Тому разом з громадою і науковцями варто визначитись, як інтегрувати їх в сучасне міське середовище та як зберегти цінні пам’ятки. Свідоме знищення культури та перекручення історії – це методи якраз тієї самої комуністичної влади, і загалом – російських окупантів впродовж століть. Переосмислення минулого – болючий процес для усієї нації. Тим більше зараз. Але це необхідно, щоб ми творили власний культурний код. Переможний, – підсумовується в дописі Сергія Моргунова. 

Фото – зі сторінок міського голови в соцмережах

Читайте також: Кольорові шматочки радянського минулого: збережені та втрачені мозаїки Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.