“Поліція вбиває”: у Вінниці протестувальники вимагали відставки всього керівництва місцевої поліції. ФОТО

17:17
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Кілька десятків людей сьогодні, 24 червня пікетували приміщення Головного управління Нацполіції у Вінницькій області у зв’язку зі смертю вінничанина Олександра Комарніцького, який загинув від рук місцевого правоохоронця. 

Так, група людей, переважно учасники багаторічного вінницького “Віче”, що збирається на Майдані Небесної сотні, вийшли під стіни поліції з кількома плакатами та портретам загиблого вінничанина.

Серед гасел на плакатах – вимоги негайного взяття під варту винуватця злочину, старшого лейтенанта Сергія Пивовара.  Окрім того звучали заклики до негайної відставки міністра МВС Арсена Авакова та Генпрокурора Юрія Луценка, а також звільнення всього керівництва Вінницької обласної поліції, зокрема генерала Юрія Педоса, начальника Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області Сергія Синявського, а також начальниці відділу комунікації Анни Олійник. Окрім того на одну з плакатів протестувальників було звернення до Президента з вимогою покарати “злочинців у погонах”.

Головним речником на акції став одіозний громадський активіст Юрій Павленко. На початку виступу він наголосив, що “сталася жахлива трагедія за участі працівників поліції. Постраждалий навіть не був підозрюваним, він нікого не чіпав, але став жертвою озвірілих поліціянтів”, – сказав Павленко.

Водночас активіст піддав критиці полцію за те, що у перших офіційних повідомленнях, поліцейські заявили, що Комарніцький впав у результаті поштовху. Однак характер травм, яких зазнав померлий, свідчить про те, що йому було завдано не одного удару професійним самбістом. За словами активістів, поліцейський міг так вчинити, адже “усвідомлював свою повну безкарність, адже в українській поліції, на жаль, не було проведено справжньої люстрації, а переатестація поліцейських виявилася профанацією”. На переконання протестувальників, необхідне негайне звільнення всього керівництва місцевої поліції, а не лише відсторонення начальника, а відтак через конкурс призначити “достойних людей”.

Серед іншого, активісти вимагають також “добровільної комплексної моральної та матеріальної шкоди родині потерпілого коштом винуватця злочину”, взяття підозрюваного під варту без права внесення застави. У випадку не виконання їхніх вимог, активісти обіцяють вдатися до безстрокових акцій громадянської непокори.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Помер Олександр Комарніцький, який постраждав під час конфлікту з вінницькими поліцейськими

Читайте також: Князєв відсторонив начальника поліції Вінниччини від виконання обов’язків

Поліція вибачається за вбивство вінничанина, а вдова загиблого позивається до правоохоронців: подробиці візиту Князєва до Вінниці

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.