Подільська Рада Церков не розголошує позицію вінницьких конфесій щодо надання автокефалії українській церкві

16:56
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Секретар Подільської Ради Церков Олександр Зайцев відмовився прокоментувати позицію вінницьких релігійних конфесій з приводу можливого надання автокефалії українській церкві.

Відповідне запитання Зайцеву було поставлено 15 травня під час прес-конференції, присвяченій масовій ході “За сім’ю та життя”, що відбудеться 20 травня у Вінниці за участі багатьох релігійних громад міста. Користуючись нагодою, кореспондент Vежі поцікавився у представника Ради Церков щодо позиції місцевих конфесій стосовно питання надання автокефалії українській церкві.

Окрім того прозвучало питання, чи підтримують місцеві святі отці з різних конфесій звернення Президента до Вселенського патріархі щодо надання Україні томосу – тобто права створити незалежну автокефальну церкву, що була би визнана Вселенським патріархом. Обидва запитання не прокоментував жоден з учасників прес-конференції.

Зазначимо, що минулого тижня на офіційному сайті ОДА була анонсована зустріч керівництва Облдержадміністрації з представниками релігійних громад Вінниччини. На зустрічі вірогідно мали обговорювати і питання звернення до Вселенського патріарха з приводу надання томосу. Однак дана зустріч так і не відбулася.

Нагадаємо, що Петро Порошенко звернувся до патріарха Варфоломія з проханням надати Україні Томос – світською мовою: грамоти – про незалежність української церкви. На його думку, це буде відновленням історичної справедливості:

“Саме з Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри, якою ми потім поділилися з Заліссям,де давні київські князі дуже необачно заснували Москву”.

Також він наголосив, що “автокефалія” повинна укріпити міжконфесійний мир, а не розбурхати конфлікт

“Такий Томос зміцнить нашу незалежність. Він видалить рудименти того політичного проекту, який називається “руськім міром” і який придумали саме ієрархи Російської православної церкви. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь взяла на озброєння влада Російської Федерації”, – заявив Порошенко .

Пізніше Верховна Рада України підтримала таке звернення Президента. На цю подію жорстко відреагували в УПЦ Московського патріархату, заявивши, що держава не має права втручатися в церковні справи. Пізніше частина українських єпархій УПЦ МП почали масовий збір звернень власних прихожан до Вселенського патріарха, з проханням “не посилювати розкол в українській церкві”.