Пішохідна та зелена: у Вінниці опублікували результати опитування щодо вулиці Грушевського

13:05
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вінницька агенція просторового розвитку опублікувала результати опитування з приводу організації вулиці Грушевського, що в середмісті. Нагадаємо, вулицю планують зробити пішохідною. 

Як ідеться на фейсбук-сторінці Агенції просторового розвитку, серія опитувань в рамках проєкту “Вулиця Грушевського – Спільний простір” проводилася З грудня 2021 року.

Загалом опитали 478 осіб.

Згідно з опублікованими результатами, більша частина опитаних позитивно ставиться до ідеї перетворення вулиці Грушевського на пішохідну. Негативно до цієї ідеї ставлять 35,77% опитаних, а 8,5% – нейтрально.

Серед п’яти топ ідей покращення вулиці, які назвали опитувані – пішохідна зона, озеленення, освітлення, односторонній рух та реставрація фасадів та прибудинкової території. Серед ідей також були “побудувати каток”, “підземний паркінг” та “нічого не робіть”.

Недоліками найбільше людей вважали автомобілі, наявність парковки, відсутність паркомісць, вузький тротуар та смітники.

Серед опитуваних – водії та водійки (55,9%), також брали участь в опитуванні містяни, які живуть на цій вулиці або неподалік. Також вінничани та вінничанки, які працюють на вулиці Грушевського.

Згідно з підрахунками Агенції, у будній день пішки на вулиці Грушевського пересувається 10 836 людей та 4 212 автівок. На вихідні вулиця менш залюднена —  на ній підрахували 7 812 людей та 2 304 автівок. Натомість на вихідні майже половина автівок, яка тут проїжджає, тут і паркується (47,65%).

Наразі Агенція просторового розвитку аналізує результати цих досліджень.

Інші дані опитування можете переглянути на графіках Агенції нижче:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зазначимо, у грудні минулого року Агенція просторового розвитку розпочала проєкт “Вулиця Грушевського – спільний простір”, який спрямований на майбутню трансформацію вулиці на ділянці між Європейською площею та Центральним парком. Окрім цього вулицю Грушевського кілька разів перекривали та робили пішохідною у тестовому режимі.

Нагадаємо, минулого літа на вулиці відбулася акція “Грушевського Open Street”, присвячена проблематиці вулиці Грушевського, як потенційно пішохідній зоні міста.

Фото – Агенція просторового розвитку,  ГО “Екологічна платформа ДІЛИ, Veжа

Читайте також: Вінниця першою в Україні затвердила декларацію про Зелений курс міста

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.