Парламент призначив Шкарлета міністром освіти та науки: як голосували вінницькі нардепи

16:18
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні Верховна Рада України проголосувала за призначення на посаду міністра освіти і науки Сергія Шкарлета. За призначення міністром ексрегіонала, якого звинувачують в плагіаті та проти якого протестували освітяни та науковці, проголосували 226 народних депутатів.

Серед тих, хто підтримав призначення Сергія Шкарлета на посаду очільника міністерства були три народні депутати з Вінниччини.

Про це стало відомо з поіменного списку голосування за призначення Шкарлета.

Хто такий Сергій Шкарлет?

На сайті МОН про Сергія Шкарлета, який до цього дня тимчасово виконував обов’язки міністра, значиться, серед іншого, що він народився 19 жовтня 1972 року та що навчався у Київському політехнічному інституті, спеціальність «Математичне забезпечення системи автоматизації».

Крім цього, на сайті описується кар’єрне зростання Шкарлета, починаючи з посади асистента кафедри менеджменту у Чернігівському технологічному інституті у 1996 році до заступник міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції та тимчасового виконувача обов’язків Міністра освіти і науки України (у червні 2020 року).

Зазначається, що Шкарлет – “автор понад 200 наукових і навчально-методичних праць, має досвід науково-педагогічної діяльності – 24 роки”.

Як повідомляє “Новинарня”, У 2013 році ексміністр освіти і науки Дмитро Табачник вручив Шкарлету нагрудний знак і посвідчення “Заслужений діяч науки і техніки України”.

Фото – УП

Разом з тим, як зазначається на Вікіпедії, за власними словами Шкарлета, 2004 і 2010 року він підтримував на президентських виборах Віктора Януковича та Партію регіонів. Балотувався до Чернігівської обласної ради від цієї партії в Деснянському районі Чернігова на місцевих виборах того ж року. Був обраний депутатом Чернігівської облради в канденцію 2010—2015 років.

– Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, , коли довелося відчути на собі певний тиск тодішньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток.

Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів. Впевнений, разом з Президентом ми вибудуємо міцну вертикаль влади, яка займатиметься ділом і досягне значних результатів – зазначав в одному з інтерв’ю Шкарлет. 

Також він 2015 року балотувався до Чернігівської обласної ради як представник Блоку Порошенка, але вибори програв.

Як зазначає “Новинарня”, колишня міністерка освіти та науки Ганна Новосад писала у фейсбуці з посиланням на джерела, що Шкарлет примушував студентів зняти українські прапори з гуртожитку під час Революції Гідності.

Як повідомляє Українська правда, нещодавно деякі освітні організації та профспілки попросили президента Зеленського “посприяти щонайшвидшому призначенню Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України”.

Зокрема, серед підписантів листа “за” призначення Шкарлета міністром – колишній ректор Київського національного університету імені Шевченка Леонід Губерський, ексочільник МОН Станіслав Ніколаєнко, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Згуровський та інші.

Проте згодом з’явилося два листи від науковців та освітян вже проти призначення Шкарлета та посаду міністра МОН:

Перший лист “проти” – це звернення наукової спільноти до Верховної ради України.

Другий лист “проти” – це відкрите звернення освітніх громадських організацій до президента, голови Верховної Ради України, прем’єр-міністра й народних депутатів.

Серед аргументів проти – звинувачення Шкарлета плагіаті та академічній недоброчесності.

Звернення наукової спільноти вже підписало близько 300 українських науковців.

Звернення освітніх ГО вже підписали ГО “Смарт освіта”, “БАТЬКИ SOS”, “Батьківський контроль”, “Центр Інноваційної освіти “Про.Світ”, “Ре:Освіта”, Благодійна організація “Благодійний фонд “ГОФ”, ГС “Міжнародний інститут інтегрального розвитку” та ще приблизно 30 членів різних освітніх організацій, а також небайдужі батьки на вчителі.

Як проголосували Вінницькі депутати?

Мажоритарники Максим Пашковський (“Слуга народу”), Петро Юрчишин (депутатська група “За майбутнє”), Геннадій Вацак (від депутатської групи “Довіра”) підтримали кандидатуру прихильника Януковича на посаду міністра освіти й науки України. 

Ірина Борзова та Анатолій Драбовський зі “Слуги народу” не голосували.

Юлія Овчинникова, що пройшла з партією “Слуга народу”, Лариса Білозір та Микола Кучер від депутатської групи “Довіра”, Олег Мейдич (“Батьківщина”) утрималися.

Депутатка Олександра Устінова (“Голос”), за даними на сайті Верховної Ради була відсутня.

Загалом за кандидатуру Сергія Шкарлета проголосували 226 депутатів, проти – 43, утрималися – 39, не голосували – 35. Всього були на голосуванні 343 народні обранці.

Голоси в Раді були представленні наступним чином: “Слуга народу” – 171 голос; ОПЗЖ – 20; “Довіра” – 16; “За майбутнє” – 12; позафракційні – 7; “Європейська солідарність” – 0; “Батьківщина” – 0; “Голос” – 0;

Присягу про вступ на посаду міністра освіти і науки Сергій Шкарлет складав під крики “Ганьба!” та оплески:

Зазначимо, що Верховна Рада України сьогодні також призначила голову Держгеокадастру Романа Лещенка міністром агрополітики. За це проголосували 242 народні обранці.

Фото – LB.ua