Паперові янголи і світло 107 квіток: у Вінниці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. ФОТОРЕПОРТАЖ

13:46
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 18 лютого, у Вінниці відбулася “тиха” і красива акція “Ангели пам’яті”, коли на бронзовий меморіал “Дерево Свободи” прикріплюють паперових ангелів. У місті її влаштовують четвертий рік поспіль на пошанування Героїв Небесної Сотні.   

Хоча захід був анонсований на 11:00, у цей час вітер вже гойдав кілька десятків паперових витинанок, прикріплених на постамент годиною раніше. Цю акцію влаштовують до Дня Героїв Небесної Сотні, який щорічно відзначають 20 лютого.

В ці дні, 18-21 лютого, 2014 року у Києві відбулися найжорсткіші протистояння між силовиками та учасниками Революції Гідності. І саме 20 лютого внаслідок репресій і розстрілів силовиками загинуло найбільше активістів (48).

 

Протягом 18, 19, 20 лютого в Україні відбулися розстріли мирних протестувальників. Ці події сколихнули весь цивілізований світ. Результатом стало повалення кривавого політичного режиму та зміна політичного  режиму  України. Ціна життя Героїв Небесної Сотні.

Після цих слів, які на початку акції сказала ведуча, вона назвала імена Героїв Небесної Сотні тих 107 людей, кого посмертно нагородили орденом “Золота Зірка” Героя України. Серед них п’ятеро Героїв з Вінниччини: Максим Шимко, Валерій Брезденюк, Леонід Полянський, Юрій Нечипорук і Роман Оліх.

 

В цей час на “Дереві Свободи” скульптурі у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності), увімкнули підсвітку. І коли площею лунали імена Героїв, серединки квітів сяяли теплим жовтим світлом.

Вкінці загиблих вшанували хвилиною мовчання.

 

Саме Герої Небесної Сотні змінили свідомість мільйонів українців, дали зрозуміти, що не можна посягати на свободу людини. Пам’ять про них ми бережемо. […] І щороку я прошу і нагадую кожному, щоб не забували, – зазначила Юлія Щербань, волонтерка і співорганізаторка акції.

–  На жаль, в Україні війна продовжується. […] Сьогодні дуже буремні дні. Протистояння загострюються щодня. […] Дуже прошу, гуртуйтесь, тому що разом ми –  велика сила. І не забувайте підтримувати нашу армію. Не забувайте, що дуже багато за нас стоять і тримають наше мирне небо, – зазначила Юлія Щербань.

 

 

 

Наостанок вінницький етно-гурт “Мокоша” виконав пісні “Зродились ми великої години” і “За Україну, за її волю”. І після цього присутні поклали квіти до підніжжя “Дерева Свободи”, почепили на нього паперових янголів і поставили лампадки.

Це була світла акція, однак в багатьох присутніх зі сльозами на очах.

 

 

 

 

Ми долучаємося і завжди підтримуємо таку акцію, аби молодь знала і пам’ятала, якою ціною дістається гідність і свобода, сказала Наталя Штогрин, директорка обласного молодіжного центру “Квадрат”. Дуже дякуємо усім присутнім за те, що ви сьогодні прийшли вшанувати Небесну Сотню, за те, що ви пам’ятаєте, за те, що ви свідомі.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: Кінопоказ та вечори пам’яті: які заходи заплановано у Вінниці до Дня Героїв Небесної Сотні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.