Етнічний “не концерт”: у Вінниці “Мокоша” влаштувала спів народних пісень “без прикрас”. ВІДЕО

17:43
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

“Без скорочень, прикрас та аранжувань”: так анонсували свій “не концерт” вінницький етно-гурт “Мокоша”, який вчора, 23 жовтня зібрав повний зал у приміщенні арт-галереї XXI у Вінниці. 

Спершу “не розважальний” захід планували влаштувати в молодіжному центрі “Квадрат”, який останнім часом лихоманить від масових звільнень працівників. Проте там “Мокоші” відмовили у проведенні заходу, мотивуючи це тим, що молодіжний центр наразі може прийняти лише 20 глядачів. Вочевидь, на виступ мали намір потрапити більше людей, в чому всі й пересвідчилися ввечері п’ятниці.

 

 

 

 

Учасники “Мокоші” прийшли на “не концерт” повністю вбрані в етнічний одяг та нагадали, що сьогодні вони співатимуть “не академічно”, а так, як це відбувається у звичайних сільських хатах Поділля.

 

 

Зрештою, і пісні, які збиралися виконати співаки та співачки, збирали у різних місцях Вінниччини, а потім вже переспівували їх професійними голосами та записували на студії. Проте саме цього вечора мало не вперше у Вінниці їх можна було почути наживо і навіть брати участь у виконанні: усі охочі могли взяти роздруківки з текстами пісень і за бажання – підспівувати. А щоб співалося краще – ще й випити келих вина, яким тут пригощали всіх присутніх.

 

 

 – Ви не уявляєте, як ми довго чекали можливості нарешті зустрітися зі своїм слухачем вживу. Сьогодні вперше у Вінниці одним полотном буде виконано багато пісень не у сценічному виконанні, а в побутовому. Так, як це відбувалося і сто років тому в наших селах, – сказала перед виступом учасниця гурту Юлія Васюк.

З першої пісні стало зрозуміло, що з приводу “не сценічного” і “побутового” виконання організатори “не концерту” дещо злукавили. Адже насправді пісні звучали потужно і професійно, інколи пробираючи до мурашок. Особливо вразило слухачів виконання однієї з пісень чоловічим тріо. Як це прозвучало – дивіться і слухайте у нашому відео.

Фото Марина Сербінович, відео Микола Геркалюк