Острівці безпеки: де вони вже є у Вінниці, де з’являться невдовзі та що про них думають містяни. ГРАФІКА

15:27
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці за півтора року встановили вже шістнадцять острівців безпеки і збираються цьогоріч встановити ще на п’яти вулицях. Так, острівки планують встановити по вулицях Київській, Шимка, Коріатовичів, Ватутіна та Зодчих.

Про це Vежі повідомив Віктор Перлов, урбаніст, радник міського голови та експерт з організації безпеки дорожнього руху. Зокрема, відомо, що по вулиці Київській острівець планують встановити в районі вулиці Стеценка, по вулиці Шимка – в районі вулиці Ю. Клена, по Ватутіна – біля ЖК “Східна Перлина, по вулиці К. Коріатовичів – в районі вулиці Малиновського.

Крім цього, розглядається питання щодо облаштування острівцями безпеки всіх нерегульованих пішохідних переходів по вулиці Зодчих. Як розповів Віктор Перлов, бетонні конструкції острівців коштують близько 18 тисяч гривень.

 

Ми позначили на мапі уже наявні острівці безпеки, а також ті, які буде облаштовано незабаром (натисніть на зображення, щоб збільшити):

 

Попри те, що острівці покликані забезпечувати безпеку пішоходів, ставлення вінничан до них є неоднозначним. Так, сумніви щодо користі різних аспектів острівців безпеки виникають не лише у водіїв, але й у деяких пішоходів. Зокрема, як відомо, острівці безпеки звужують проїжджу частину. На думку вінницьких водіїв, це має як позитивні, так і негативні наслідки (хоча й некритичні):

Трошки заважають руху, бо коли дорога звужується, то не завжди можуть проїхати дві машини. Наприклад, на Магістратській. Це підвищує небезпеку наїзду на ці острівці. А взагалі для безпеки пішоходів це велика справа, тож я підтримую їх встановлення – розповів нам Андрій, водій із 40-річним досвідом кермування.

Інша вінницька водійка, Ірина, зазначає, що звуження дороги, навпаки, приносить користь всім учасникам руху:

Це додаткова безпека як пішоходів, так і водіїв. Адже водії знижують свою швидкість перед острівцями безпеки. А пішоходи можуть перечекати потік руху. В будь-якому випадку, мені ці острівці не заважають – розповіла Vежі Ірина.

Ще одним недоліком, на думку вінницьких водіїв, є недостатня освітленість освітленість острівців безпеки. Так, на думку вінничанина Дениса, встановлені дорожні знаки на острівцях в темряві відбивають світло і не видно, чи є за ними пішохід.

  

Окремі водії та пішоходи висловлюють сумніви щодо безпечності перебування на таких островках. На їх думку, достатньо зебри та світлофора, адже водії-правопорушники на великій швидкості можуть нашкодити пішоходам і на острівках. Та попри це, більшість опитаних пішоходів мають позитивне враження від користування острівцями безпеки:

Мені з сином найчастіше доводиться користуватися острівцями навпроти Аграрного університету та “Авангарду”. З ними почуваєш себе якось безпечніше, спокійніше. Хоча моєму чоловіку, як водію, вони чомусь не дуже подобаються – розповіла Vежі пішохідка Ірина.

Віктор Перлов

Та, попри наявність і позитивних, і критичних думок, Віктор Перлов попередив, що міська влада не зможе врахувати всі зауваження до конструкцій через наявність правових вимог:

Оновлені державні будівельні норми зобов’язують облаштувати острівцями безпеки усі нерегульовані переходи, що мають дві (і більше) смуги руху в одному напрямку. ДБН чітко регламентують розміри та геометрію конструкцій, а також необхідні для встановлення знаки і розмітку – розповів Vежі Віктор Перлов.

Нагадаємо, за даними патрульної поліції, у 2018 році кількість ДТП в місті зменшилась на 69,4% (до 143) в порівнянні з 2017 роком. За період з 1 січня до 30 червня 2019 року кількість автомобільних зіткнень у Вінниці зменшилась ще на 22,1% – до 60 за півроку. На думку Віктора Перлова зменшення кількості ДТП в місті пов’язано з встановленням острівців безпеки.

Проте навіть попри позитивну статистику, деякі вінничани за будь-що намагаються позбавитися острівців і вчора навіть створили відповідну петицію, яку за день підписало вже 42 людини.

Фото автора, Vежі та з фейсбук-сторінки Віктора Перлова. Графіка Віталія Мельника. 

Читайте також: Вінничани просять підсвітити острівці безпеки, аби запобігти ДТП

Читайте також: У Вінниці на переході, де нещодавно збили жінку, встановили острівець безпеки. ФОТО

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.