Онлайн-мапа злочинів у Вінниці: неспокійна Вишенька і безпечне Старе місто

13:29
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Підшуковуєте, де орендувати або придбати квартиру, прораховуєте ніби всі нюанси заздалегідь. Про безпеку теж думаєте – а що це за район, будинок, де плануєте оселитися?

Звісно ріелтори розкажуть, що все добре, але ліпше перевірити. У пригоді стане портал CityScale за допомогою якого можна відслідкувати криміногенну ситуацію в місті і навіть в конкретному будинку. Проте, на жаль, ресурс наразі працює без української мови.

Інформаційно-довідковий портал був створений для сусідської підтримки та спілкування. Тут можна знайти дані про освітні та медичні заклади, екологічні показники, вартість житла, рівень злочинності по містах України. Можна відслідковувати показники як усього міста, так і його конкретний район чи вулицю.

Vежу зацікавив рівень злочинності в місті. Варто лише ввести в пошуку «Вінниця», як за якусь мить з’явиться карта з кольоровими кружечками. У такий спосіб позначені місця з тими чи іншими кримінальними випадками. Градація позначок – показник рівня того чи іншого злочину: «низький», «середній», «високий».

Високий рівень криміногенності стосується того, що там зафіксовано багато різних випадків: крадіжки, розбої, наркозлочини, тяжкі тілесні ушкодження тощо.

Усі відкриті дані для створення такої криміногенної карти міста були взяті в Головного Управління Нацполіції області за минулий рік.

Отже, до неблагополучного можна віднести мікрорайон – «Вишенька». Високий рівень злочинності зафіксований і неподалік залізничного вокзалу та вздовж проспекту Коцюбинського. Неспокійними виявилися деякі сусідські вулиці, прилеглі до Київської. Здебільшого серед злочинів переважають крадіжки.

Помітна тенденція, що найменше злочинів все-таки у віддалених мікрорайонах.  Так, найспокійнішим у минулому році було «Старе Місто».

На мапі також можна побачити навіть місця-будинки, де зафіксовано чимало конкретних злочинів. Наприклад, 17 випадків пов’язані з наркотиками, сталися неподалік в’язниці. Окрім даних про злочини, на карті відмічені адреси правоохоронних органів та їх контакти.

Зареєструвавшись на сайті, можна отримати детальнішу інформацію про будинок, у якому мешкаєте чи плануєте заселитися та навіть познайомитися-поспілкуватися  із сусідами онлайн.