Одна маска на зміну: у вінницькому ізоляторі тимчасового тримання виявили порушення карантину

12:32
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Без вимірювання температури, жарознижувальних препаратів та з однією маскою на зміну – у вінницькому ізоляторі тимчасового тримання №1 не дотримуються усіх карантинних заходів.

Як повідомляє Офіс Омбудсмана України на своїй сторінці, під час моніторингового візиту ІТТ №1 спеціалісти зауважили ряд порушень: при вході до установи не міряють температуру, персонал та утриманих в ізоляторі не оглядають та не опитують стосовно їхнього самопочуття, під час транспортування утримуваних осіб їх не забезпечено гумовими рукавичками.

До дезінфекції камер залучають самих утримуваних, а якість проведення такої дезінфекції ніхто не контролює.

Лише під час візиту моніторингової групи, утримуваним було видано маски, а в камерах розміщено інформаційні листи щодо профілактики та попередження інфекційних хвороб.

Візит здійснили Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях Валерій Ольховий та начальник відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Олена Ярошенко здійснили моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання №1 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (м. Вінниця), що знаходиться у сфері відповідальності Міністерства внутрішніх справ України.

Мета візиту – вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення серед затриманих COVID-19.

Станом на 05.05.2020 в установі утримуються 2 особи.

Зокрема, персонал установи не повністю забезпечено засобами індивідуального захисту. Так, на день візиту, установу було забезпечено лише 3 парами захисних окулярів, 5 захисними костюмами, 40 парами гумових рукавичок, 40 масками та респіраторами. Для дезінфекції приміщень в наявності було всього 3 літри розчину «Стопвірус». Також у березні установа отримала 30 флаконів розчину індивідуальної дезінфекції.

З’ясовано, що персоналу на зміну видається лише одна захисна маска. Через це працівникам ІТТ доводиться їх купувати за власні кошти.

Зокрема, на вході до установи відсутня інформація щодо введення в ІТТ №1 карантину, переліку заходів для відвідувачів та персоналу. Наявна лише наліпка «Вхід в масках». Також не відбувається дезінфекційна обробка продуктів харчування, предметів першої необхідності, посилок (передач), які надходять до установи.

В ІТТ № 1 немає затвердженого плану протиепідемічних заходів, відсутні жарознижуючі препарати. Не затверджено алгоритм дій (клінічний маршрут руху пацієнта) у разі виникнення підозри на наявність в утримуваних осіб коронавірусу COVID-2019, а також у разі масового спалаху COVID-19 в установі.

За результатами моніторингового візиту до Національної поліції України буде направлено звіт з рекомендаціями щодо усунення усіх недоліків.

 

 

Фото та відео – Офіс Омбудсмена України