Новий туристичний маршрут “Подільський шлях святого Якова” офіційно запустять 25 квітня

9:49
Автор: Vежа
Become a Patron!

Новий туристичний маршрут “Подільський шлях святого Якова”, який п’ять місяців існує у тестовому режимі, пройшли повністю чи частково понад 150 людей. Офіційно його запустять 25 квітня 2022 року.

Про це повідомили під час пресконференції, яку днями влаштували у Кам’янці-Подільському.

Як зазначили на сайті Вінницької міської ради, цей пішохідний культурний маршрут створили за моделлю відомого у всьому світі Шляху святого Якова Camino Podolico. А розрахований він на 10–14 днів.

Подільський шлях святого Якова пролягає через 13 основних населених пунктів Вінницької та Хмельницької областей: Вінниця, Гнівань, Браїлів, Жмеринка, Северинівка, Бар, Ялтушків, Віньківці, Зіньків, Маліївці, Дунаївці, Маків, Кам’янець-Подільський. На шляху через кожні 15–25 км є заклади розміщення: готелі, зелені садиби, гуртожитки, кемпінги. Крім того, в деяких населених пунктах можна знайти прихисток у монастирях.

Маршрут розрахований на 10–14 днів. Однак туристи у рамках тестування у 2021 році долали по 100 та/або 150 км за 10, 8, 6 і навіть 2 дні. Camino Podolico проходили соломандрівники, компанії з 3–5 людей, сім’ї з дітьми, господарі з собаками, проїжджали велосипедисти та пробігали бігуни. За 5 місяців існування маршруту у тестовому режимі, його подолали повністю чи частково понад 150 людей різної статі та віку, – йдеться у повідомленні. 

Крім цього, за час тестового сезону з’явилися атрибути для мандрівки: паспорт пілігрима, наліпки та печатки, друкована мапа, детальний електронний трек, путівник та стенди біля найцікавіших місць. А також ділянки маршруту промарковані жовтими стрілками, щоб мандрівник міг легко знайти дорогу далі.

Повідомляється, що офіційний сезон паломництва стартує 25 квітня 2022 року і триватиме до кінця жовтня. У планах команди проєкту – інтегрувати маршрут у міжнародну мережу Шляху святого Якова.

Цей тестовий сезон дозволив нам відшліфувати наш продукт з орієнтуванням на конкретного споживача. Коли на маршруті з’являться перші іноземні туристи, це стане великою подією у кожній малій громаді, через які пролягає маршрут. А ми на основі Camino Podolico будемо навчати людей ведення садибної діяльності та комунікації з іноземцями,  розповів Олександр Вешелені, директор Департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

–  Ми також плануємо пройти усі етапи сертифікації маршруту Радою Європи через Федерацію шляхів святого Якова та стати офіційною частиною європейського Шляху святого Якова. Для цього ми провели попередні перемовини з представниками Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Наш маршрут буде вести через Карпати до кордону з ЄС, – зазначив Олександр Вешелені.

Ті, хто хочуть долучитися до Camino Podolico та подолати його вже в новому сезоні 2022 року, знайдуть всі необхідні матеріали для мандрівників за ЦИМ посиланням, на сторінці “Camino Podolico” у Facebook або на сайті, який запустять за ЦИМ посиланням.

 

Шлях святого Якова, або шлях до Сантьяго (ісп. Camino de Santiago) — паломницька дорога до могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела, головна частина якої пролягає Північною Іспанією. Відомий з IX століття. Завдяки своїй популярності та розгалуженості цей маршрут справив великий вплив в епоху Середньовіччя. Входить до числа пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 2015 року Шлях Святого Якова почав з’являтися і в Україні: перша ділянка має понад 100 км, вона поєднує Львів із прикордонним переходом у селі Шегині. У майбутньому маршрут планують продовжити до Києва (джерело – uk.wikipedia.org).
_
Проєкт “Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова” реалізує Барська міська рада у партнерстві з Вінницькою міською радою, а також територіальними громадами Вінницької та Хмельницької областей у межах партнерської програми “Культура. Туризм. Регіони” Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України. Бюджет проєкту склав близько 820 тисяч гривень (джерело – vmr.gov.ua).

Фото – vmr.gov.ua

Читайте також: Чотири річки, мощені дороги, храми та монастирі: у Вінниці презентували подільський шлях Святого Якова «Caminо Podolio»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.