Чотири річки, мощені дороги, храми та монастирі: у Вінниці презентували подільський шлях Святого Якова «Caminо Podolio»

14:51
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 18 Грудня 2021, в 13:23

Сьогодні, 15 липня, у Вінниці презентували подільський шлях Святого Якова «Camino Podolio», що створюється за моделлю міжнародного культурного проєкту, паломницької дороги до Іспанії.

Презентували проєкт директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені, заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний, Барський міський голова Володимир Саволюк та експерт проєкту, радник голови Вінницької облради Юрій Войціцький. Презентація відбулася у хабі «Місто змістів».

 

 

 

Як розповіли на зустрічі, розроблений маршрут має протяжність у понад 250 кілометрів сполученням Вінниця – Кам’янець-Подільський. На цьому маршруті, який можна пройти або проїхати велосипедом, уже напрацьовані точки, де можна відпочити, переночувати, поїсти та подивитися на історичні пам’ятки Поділля.

Точки розраховані так,  що з однієї до іншої можна дібратися в межах світлового дня та там переночувати. Як і головний шлях святого Якова, він має не лише паломницький та релігійний характер, але й туристичний. За словами Олександра Вешелені, маршрут, який наразі напрацьований, переважно проходить біля річок, лісів та мощеними дорогами. “Це дійсно відчуття історичного шляху, а не сучасного “хайвею”, – каже Вешелені. 

Проєкт Camino Podolico реалізує Барська міська рада у партнерстві з Вінницькому міською радою, а також територіальними громдаами Вінницької та хмельницькоґ областей в межах партнерськоґ програми “Култура. Туризм. Регіони” Українського культурного фонду, Програми USAID “Конкурентноспроможна економіка України” (КЕУ) та Державного агенства розвитку туризму України.

Розповідають, що маршрут можна проходити в тому темпі та на таких відрізках, які підходять конкретному туристу-“паломнику”. “Напрацьовані місця нічлігу. Це фізично виснажливий маршрут, який можна розбивати на частинки”, – каже Олександр Вешешелі:

 

 

 

 

До створення проєкту долучають і місцеві громади області, які працюють над тим, аби туристам було комфортно та безпечно пройти подільський шлях. Як розповів на презентації Барський міський голова Володимир Саволюк, такий проєкт підсилить розвиток міста:

– Сьогодні вже ряд власників готельного бізнесу працюють над тим, щоб турист відчував себе комфортно, хотів повернутися в наше місто і в дописах в соцмережах розповідав, що це місто комфортне і має багато різних локацій. І тут якраз в цьому напрямку нам ще багато треба зробити. Дякуємо нашим партнерам, які роблять все, щоб такий проєкт був вдалий. Адже в ньому є початок, але кінця нема.

Наразі, хоч і в тестовому режимі та не повністю, маршрутом пройшли понад сто людей. Зазначають, що з 24 липня туристи зможуть отримати паспорт пілігрима, де відзначатимуть точки проходженням ним шляху. Такий документ у Вінниці можна буде отримати у Храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської.

За словами Вешелені, в серпні випустять детальну мапу шляху з інформаційною пам’яткою, а також окремий файл з маршрутом, який можна звантажити на свій телефон та в офлайн-режимі слідкувати за маршрутом з GPS.

Також в майбутньому передбачають спеціально фізичні маркування та вказівники та маршруті. Кажуть, що хоч і конкретний маршрут передбачений, подорожуючі зможуть маючи мапу обирати стежки та інші дороги, які траплятимуться їм на маршруті.

 

 

 

Далі в межах проєкту будуть працювати з іншими областями, щоб продовжити маршрут, а також подаватимуть заявку до Європейської федерації St James Ways, аби долучитися до європейської сітки шляхів.

– Шляхи святого Якова сформували обличчя сучасної Європи. І те, що ми доєднуємося до шляху –  це натуральний євроінтеграційний процес, – каже Юрій Войціцький. 

Наголошують, що наразі увесь проєкт працює в тестовому режимі, але вінничанам пропонують долучатися до проходження та ділитися своїми враженнями, коментарями та пропозиціями у соцмережах під хештегом #CaminoPodolico

Слідкувати за проєктом можна на фейсбук-сторінці ТУТ.

Оновлення: У туристичного маршруту “Camino Podolico” з’явився сайт

Фото авторки для Veжа

Читайте також: Вінницю планують приєднати до міжнародного туристичного маршруту Camino de Santiago

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.