Нова Рада стала: хто з “вінницьких” депутатів підтримав новий уряд Гончарука-Авакова

20:58
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Учора відбулося перше пленарне засідання новообраної Верховної Ради 9 скликання. Як і обіцяли нові народні обранці, у перший день працювали вони дуже активно та продуктивно.

Попри численні порушення регламенту в процесі голосування, парламент все ж ухвалив масу нормативних актів, а зокрема – призначив спікера парламенту Дмитра Разумкова, голову СБУ Ігора Баканова, генерального прокурора Руслана Рябошапку та новий склад Кабінету міністрів на чолі з 35-річним Олексієм Гончаруком. Усі ці призначення парламенту далися дуже легко, позаяк вперше в історії України у Верховній Раді сформована монобільшість з представників однієї політичної сили – партії “Слуга народу”.

Новий прем’єр-міністр України Олексій Гончарук

Головним же питанням цього дня стало призначення нового прем’єр-міністра та всього складу уряду. Найбільш чутливим питанням стало те, чи варто зберегти посаду за Арсеном Аваковим – міністром внутрішніх справ часів Петра Порошенка. Попри “токсичність” цієї фігури в очах навіть значної частини “Слуги народу”, президентська партія все ж вирішила залишити зовсім не нове обличчя Арсена Борисовича на чолі силового відомства.

Арсен Аваков у перший день нової ради. Фото “Українська правда”

Як же голосували за це призначення нові депутати, обрані від Вінниччини? Нагадаємо, що до парламенту 9-го скликання потрапило відразу 10 представників та представниць Вінниччини – вісім “мажоритарників” та два обранця, які потрапили до Ради за партійними списками. І голосування “вінницьких” в парламенті в даному випадку було зовсім не консенсусне.

Більшість нардепів з нашого  регіону таки підтримали кандидатуру Арсена Авакова і увесь склад уряду, позаяк велика частина “вінницьких” перебуває у складі фракції “Слуга народу”, де, принаймні поки що, дотримуються партійної дисципліни та підтримують усі ініціативи президента. Так, підтримали уряд в такому складі свої голоси віддали такі “вінницькі” депутати:

 – Максим Пашковський (“Слуга народу”, мажоритарник)

 – Анатолій Драбовський (“Слуга народу”, мажоритарка)

 – Ірина Борзова (“Слуга народу”, обрана по мажоритарці)

 – Юлія Овчиннікова (“Слуга народу”, обрана за списком)

Цікаво, що крім “Слуг народу” свої голоси “за” Кабмін під керівництвом Гончарука та з Аваковим на посаді міністра віддали також і вінницькі самовисуванці. Всі вони входять у депутатську групу “За майбутнє” де перебувають, зокрема, такі відомі депутати як Кіссе, Дубневич, Герега, Балога та Палиця:

 – Петро Юрчишин (депутатська група “За майбутнє”, самовисування)

 – Лариса Білозір  (депутатська група “За майбутнє”, самовисування)

 – Геннадій Вацак (депутатська група “За майбутнє”, самовисування)

 – Микола Кучер (депутатська група “За майбутнє”, самовисування)

Відмовилися підтримувати новий уряд у такому складі лише два обранці з Вінниччини: “мажоритарник” від “Батьківщини” Олег Мейдич не голосував, а ось Олександра Устінова, обрана за списками партії “Голос” утрималася при голосуванні.

 

Читайте також: Хто представлятиме Вінниччину в парламенті. ГРАФІКА

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.