«Несу поезію у світ»: у Вінниці стартував шостий книжковий “VinBookFest”. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:52
Автор: Олеся Яненко

Сьогодні, 15 травня, у Вінниці на площі Європейській стартував шостий книжковий фестиваль “VinBookFest”. В межах фестивалю сьогодні й завтра можна буде придбати книги українського видавництва та зустрітися з письменниками, зокрема з Артемом Чехом, Максом Кідруком та Ірен Роздобудько. 

Сьогодні опівдні біля вінницької вежі у Вінниці розпочався дводенний книжковий ярмарок, де на більше ніж десяти точках продавали книги українського виробництва. Тут представлена інклюзивна література для дітей, провокативні та нішові книги від ініціативи “Невпинно”, військово-сатиричні книги від ветерана Віталія Запеки та фантазійні книги від зовсім юної авторки Софії Сови.

Окрім цього, на Європейській площі розташовано кілька фотозон, працює “книгомобіль”, а в центрі ярмарку розміщена велика шахова дошка. Окрім книжок, тут можна придбати значки ініціативи “Невпинно”, стікери, настільні та карткові ігри.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На одному з книжкових “острівців” розмістили дитячу інклюзивну літературу, яка зберігається в дитячій центральній бібліотеці, що на вулиці Космонавтів, 63. Яскраві та неймовірно оформлені книги адаптовані так, аби їх могли читати діти з вадами зору та особливостями розвитку. Наприклад, “Чорна книга кольорів” від “Видавництва Старого Лева” описує кольори словами, об’ємними малюнками та текстом, написаним шрифтом Брайля. Відтак, діти можуть відчути колір на дотик, прочитавши, що червоний колір – “кислуватий”, а зелений – схожий на запах свіжоскошеної трави.

– До нас приходять і ми підбираємо книги для дітей з гіперактивністю, аутизмом чи іншими особливостями, – каже працівниця дитячої бібліотеки, що розташована на вулиці Космонавтів, 63.


 

 

 


 

На іншому “острівці” представляла книги ініціатива «Невпинно», де окрім сатиричних значків та провокативних сумок, також займаються видавництвом книг. Ініціатива зародилася під час Майдану та почалася з малювання листівок. Наразі в арсеналі видавництва кілька десятків книжок, серед яких книги про жіночу сексуальність, ромів та Анну Франк. Це здебільшого перекладна література, зокрема з ісландської мови.

– Ми хочемо книгами змінювати суспільство, якість суспільства, – каже один із засновників «Невпинно» дизайнер та перекладач Ілля Стронґовський.

 

 

 

 

 

Також на цьогорічний ярмарок приїхав фотохудожник та автор-ветеран Віталій Запека. Вчора у вінницькому Ветеранському просторі та сьогодні на фестивалі письменник презентував дві свої книжки: «Цуцик» та «Герої, херої та не дуже». Як розповів автор, перша книга написана про війну очима песика. Друга ж книга передає атмосферу початку війни та наповнена смішними історіями з фронту.

 

 

Віталій розповідає, що писати почав після того, як його читачі на фейсбуці почали просити історій до фронтових фотографій, які публікував Віталій. Згодом історії та оповідання переросли у повноцінні книги, які видаються кількома накладами, а по одній з них поставлена п’єса. Наразі автор готує видати, зокрема, дитячу книжку. «Я написав її як подарунок для своєї онуки» – каже Віталій.

 

 


Нагадаємо, що сьогодні в рамках фестивалю відбудеться зустріч з Максом Кідруком (о 17:00). Поспілкуватися з письменниками можна буде у креативному просторі “Артинов” (за попередньою онлайн-реєстрацією, або ж дивитися трансляцію онлайн). А завтра, 16 травня, творчі зустрічі влаштують Артем Чех (о 13:00 в “Артинові”) та Юрій Винничук (о 16:00 по відеозв’язку). Фестиваль цьогоріч поєднає у собі офлайн та онлайн формати, детальніше з програмою та реєстрацією можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Також нагадаємо, що в ці дні у Вінниці триває святкування Дня Європи, хоч цього року – без масових заходів і онлайн. З програмою заходів можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Фото Марини Сербінович