День Європи-2021 у Вінниці відзначать онлайн. ПРОГРАМА

16:44
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці розпочались культурно-мистецькі заходи до Дня Європи. У зв’язку з пандемією, вони відбуваються в онлайн-форматі на культурному порталі міста.

Як повідомляє Вінницька міська рада, зокрема заплановано віртуальні подорожі, концерти, флешмоб, вікторини, виставки, конкурси, різні мистецькі проєкти та багато іншого. “Відвідати” події можна на фейсбук-сторінці VinCulture Code.

ПРОГРАМА

13-15 травня

З 13 по 15 травня триватиме літературний проєкт «Коцюбинський: побачення з Європою» від Вінницького літературно-меморіального музею ім. М.  Коцюбинського.

Повідомляється, що “напередодні Дня Європи вінничанам пропонують поринути в атмосферу європейських міст ХІХ століття, у чому допоможуть листи з захоплюючим описом справжнього «амбасадора в Європу» і нашого видатного земляка – Михайла Коцюбинського”.

Зазначено, що сьогодні вже опубліковано першу частину онлайн-проекту «Коцюбинський: побачення з Європою», де розповідається про Флоренцію.

“Завдяки опису Михайла Коцюбинського вінничани  можуть уявити, якою була Флоренція на початку ХХ століття і перенестись в атмосферу інтелігентного та аристократичного міста, що налаштовує на естетичне сприйняття світу” – йдеться у повідомленні.

14 травня

Об 11:00 всі охочі зможуть вирушити у віртуальну подорож «Європейські міста-побратими Вінниці» від Вінницької міської централізованої бібліотечної системи.

О 13:00 відбудеться мистецький проєкт «Найвідоміші арт-об’єкти Європи» від Вінницької дитячої художньої школи. О 15.00 можна буде насолодитись концертною програмою «Мистецтво нас єднає» від Вінницької дитячої музичної школи №2. О 17:00 заплановано презентацію конкурсу візуального мистецтва «Мандруючи Європою», який підготувала Вінницька дитяча школа мистецтв «Вишенька».

15 травня

О 10:30 розпочнеться флешмоб «Добрий день мовами Європи» від Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, а об 11:00 – презентація проєкту «Мозаїка» від Центру історії Вінниці. Мистецький відеопроєкт від кращих колективів та виконавців міста «International Music» розпочнеться о 12:00.

Також 15 травня заплановано мистецький проєкт «Think Global about Europe», фінал пісенного фестивалю-конкурсу «Золотий птах» для дітей та молоді з обмеженими можливостями та кулінарний проєкт «Майстер-шеф по-європейськи».

***

Нагадаємо, раніше Vежа повідомляла, що у зв’язку з пандемією коронавірусу відзначення Дня Європи у Вінниці в офлайн-форматі було скасовано. Натомість кошти, що передбачались на організацію свята, вирішили спрямувати на медичну галузь.

Також нагадаємо, що минулого року День Європи у Вінниці також відбувся в онлайн-форматі. Натомість переглянути, як відзначали це свято у 2019 році, можна в матеріалі за ЦИМ посиланням.