Неподалік Вінниці відкрили наметовий табір для людей з інвалідністю

16:10
Автор: Катерина Дядюк

На березі Південного Бугу неподалік Вінниці відкрили справжній наметовий табір для людей з інвалідністю. Крім проживання у наметах, там облаштували пристосовану кабінку з біотуалетом та кухню. А їжу учасники табору готують на вогнищі.

У Вінницькій ОДА повідомили, що ідея цього проекту належить Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія». І оскільки тематикою табору є подорожі і все, що з ними пов’язано, учасники табору займаються риболовлею, влаштовують цікаві тренінги, семінари, майстер-класи та інші активності.

Також організатори встановили графік чергування по кухні та інших побутових справах. Таким чином у житті табору задіяні всі відпочиваючі.

– Багато хто з людей з інвалідністю вперше в житті виїжджають на природу та мешкають у “спартанських” умовах. Мета нашого табору допомогти людям з інвалідністю розвинути самостійність та спробувати обійтися без допомоги. Умови, які влаштували у таборі, якраз дуже сприяють цьому. Саме завдяки таким таборам учасники можуть навчитися організовувати свій навколишній простір. В подальшому їм вже не буде страшно виїхати у подорож навіть в іншу країну, – розповіла Людмила Нецкіна, одна з організаторів табору.

Раїса Панасюк, Урядовий уповноважений з прав осіб із інвалідністю, зазначила, що завдяки реалізації цього проекту, для людей з інвалідністю закупили високі надувні матраци, на які можна пересісти з коляски без сторонньої допомоги.

– Таборами ми займаємось з 2002 року. Спершу вони влаштовувались у приміщенні, так звані, школи самостійного життя. Але з роками ми трансформували цю ідею і поступово перейшли до організації наметових таборів. Щороку вони різні, нові учасники та влаштовуються в різних місцях. Для нас дуже важлива та підтримка, яка надається з боку обласної державної адміністрації, волонтерів та інших партнерів, які підтримують нас. Таким чином, цей табір – результат роботи дружньої команди, яка організувала дозвілля для людей, які раніше ніколи так не відпочивали, але мають бажання навчитись відпочивати на природі, – розповіла Раїса Панасюк.

Фото – Вінницька ОДА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.