“Недовіра Порошенку” і “рейдерська атака”: як Московський патріархат “молитовно” пікетував вінницький суд. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:48
Автор: admin
Become a Patron!

Під дві сотні людей – священиків Московського патріархату та їхніх прихожан – зібралися сьогодні, 30 січня під стінами Вінницького міського суду на “молитовне стояння”.

Причина акції – судовий позов митрополита Симеона, який оскаржує рішення предстоятеля УПЦ МП Онуфрія про зміщення Симеона з посади очільника Вінницької єпархії та призначення на його місце Варсонофія. Нагадаємо, що раніше Симеон перейшов з Московського патріархату до Православної церкви України, ще до отримання томосу про автокефалію.

 

 

Віряни московської церкви прийшли до стін суду за півгодини до початку засідання, яке було призначене на 11:00. В руках багатьох – як “стандартні”, так і саморобні плакати, на яких вони, зокрема, називають Симеона “Іудою”. Немолоді жінки в хустках вже традиційно пояснюють: їхня церква – канонічна, а Симеон – розкольник.

 – Вони обманюють народ. Ось, наприклад, Симеон обіцяв, що служби в церкві будуть вестися українською мовою. Але ж вони досі служать російською!

Священики ж говорять більш конкретно: приїхали, аби підтримати свого владику, зокрема митрополита Тульчинського Іонафана, відомого своїми неоднозначними промовами.

Деякі священики не соромилися заїжджати автомобілями прямо на пішохідну зону

 

– Симеон подав до суду, що його нібито незаконно позбавили роботи. Але такі питання мають вирішуватися в храмі, а не у суді, – пояснює молодий священнослужитель московської церкви.

 

Більш розлогу відповідь дає прес-секретар Вінницької єпархії МП Володимир Пучков. З його слів, цей судовий позов суперечить не лише церковним канонам, але й Конституції України.

 – Це не акція протесту. Це – молитовне стояння. Це акція незгоди з діями колишнього очільника нашої єпархії Симеона Шостацького. Він подав позов, щоб його поновили на посаді керівника єпархії. Але церковні канони забороняють звертатися до світського суду з церковних питань, це все має вирішуватися в храмі. Ми тут не проти Симеона особисто, а проти його дій, які вносять сум’яття в лави вірних, – каже Пучков. За його словами, на “молитовне стояння” прийшли віряни з Вінницької, Тульчинської та Могилів-Поділської єпархій.

Зрештою настає час судового засідання. Після довгої черги з журналістів на прохідній суду, кореспонденти майже забігають в приміщення та відразу вертаються. Оголосили, що суд переноситься на невизначений термін у зв’язку з хворобою судді.

“Рейдерська атака” та “недовіра Порошенку”

Інформацію про скасування судового засідання відразу переказують Варсонофію, який також перебуває біля суду разом з очільником Тульчинської єпархії Іонафаном: останній сьогодні саме святкує своє 70-річчя. Варсонофій більш категоричний і називає цей судовий позов “рейдерською атакою на церкву”.

 – Суд взяв справу до розгляду, а відтак заборонив мені реєструватися як новому керівнику Вінницької єпархії. Він (Симеон – ред.) хоче відсудити всі статутні документи, майно і кошти єпархії. Говорячи світською мовою, це – рейдерська атака.

Архієрей Іонафан, якому дали слово після Варсонофія, згадав свою обіцянку про висловлення недовірі центральній владі.

 – Це все порушення Конституції України. Суд не має права розглядати, кому бути владикою Вінницької єпархії, а кому ні. Держава сама себе відокремила від церкви. І коли суд прийняв до розгляду позов митрополита Шостацького – це порушення Конституції.

Ми тут за нашого митрополита Онуфрія. Це свята людина, монах, совість нації! А Симеон, як і Філарет – розкольники. Я закликаю Симеона сльозно покаятися за такі дії. Окрім того сьогодні ми висловлюємо недовіру президенту Петру Порошенку та губернатору Валерію Коровію – сказав Іонафан, щоправда вкотре не уточнивши, що означає ця “недовіра” та які вона може мати наслідки.

Дізнавшись про хворобу судді, священики Московського патріархату назвали це хитрощами, а Іонафан заявив, що суддя “збіжав”.

ПЦУ: “Симеон визнаний вищою церковної інстанцією – Вселенським патріархатом”

Vежа також звернулася за коментарем до прес-секретаря Вінницької єпархії Православної церкви України Владислава Демченка. Ми запитали, як ПЦУ розцінює претензії Московського патріархату, зокрема щодо нібито незаконності позову.

– Якщо вони вважають цей позов незаконним – вони можуть довести це в суді. Справді, суто церковні питання вирішуються за церковними канонами, однак якщо релігійна громада вступає в стосунки з державою з приводу вирішення фінансових чи майнових прав, то тут діють світські правила, – сказав Демченко.

Що ж стосується визнання Симеона як очільника Єпархій, прес-секретар ПЦУ нагадав, що ще 14 грудня минулого року Вселенський патріарх Варфоломій визнав Симеона, відтак ПЦУ має рішення вищої церковної інстанції з приводу митрополита Симеона. “А в світському суді буде розглянута світська сторона справи”, – підкреслив Демченко.

 

Наприкінці мітингу, перед самим молебнем, учасники “молитовного стояння” зазначили, що помоляться і за здоров’я судді, і за “воїнів, пам’ятник яким встановлений позаду нас”.

Прикметно, що поруч встановлено відразу кілька меморіалів: полеглим майданівцям, українським бійцям АТО, а ще – меморіал радянським воїнам, зокрема співробітникам НКВС і солдатам, які воювали проти молодої української держави сто років тому. За яких саме бійців сьогодні молитимуться священики Московського патріархату – промовці так і не повідомили.

Читайте також: “Я не налаштований на війну, але собор в нас ніхто не відбере”: митрополит Симеон про статус головного православного храму Вінниці. ФОТО

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.