“Не російській владі вказувати українцям, як вшановувати героїв”: мер Вінниці відповів Путіну про Петлюру

14:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов відреагував на сьогоднішню заяву президента РФ Володимира Путіна, в якій глава держави-агресора обурювався встановленням памятника Симону Петлюрі у Вінниці. 

На своїй фейсбук-сторінці Моргунов зазначає, щоусі знають, що спочатку була Київська Русь, і лиш потім на болотах з’явилось Московське князівство. Але ж ні – у російських пропагандистів все по-іншому.

Те саме пересмикування з українськими Визвольними Змаганнями. Лідерів Української Народної Республіки, які боролись за незалежність України сто років тому, більшовицька влада взагалі намагалась стерти і знищити і фізично, і в історії – очорнити вигадками і міфами. Це і Петлюра, і Грушевський, і Скоропадський, і інші державні діячі та військові лідери”, – вважає Моргунов.

Цитуючи самого Петлюру, Моргунов пише, що «Найбільшою перешкодою для визнання суверенності України є гіпноз самого імені Росія. Цей гіпноз треба розвіяти, особливо в Америці та Франції»

Підсумовуючи, Вінницький міський голова зазначив, що “не російській владі вказувати українським містам та громадам, як вшановувати своїх героїв. І російській пропаганді тут робити нічого. Безперечно, в українських істориків ще дуже багато роботи над тим, щоб повернути історичну правду про ті події і про тих історичних постатей”.  Повний текст заяви – нижче:

Нагадаємо, що сьогодні, 20 жовтня Владімір Путін різко висловився про памятник Симону Петлюрі у Вінниці, зазначивши, що “Петлюра – це людина нацистських поглядів, антисеміт, який винищував євреїв під час війни”. Окрім того Путін вважає, що памятник у Вінниці встановили “не українці”. Повний текст заяви Путіна – за посиланням.

Нагадаємо, до 100-річної річниці української революції у Вінниці відкрили перший в Україні пам’ятник Петлюрі. Проти відкриття пам’ятника відразу виступили низка місцевих проросійських активістів, також з протестом виступила депутатка ізраїлського Кнесету російського походження Ксенія Свтєтлова.