Не піддаватись провокаціям: звернення вінницьких депутатів до вінничан

12:18
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 30 листопада, депутати Вінницької міської ради прийняли рішення щодо звернення депутатів Вінницької міської ради до міських рад обласних центрів та міст обласного значення щодо рішення Синоду про ухвалення тексту Томосу про автокефалію православній церкві в Україні.

Депутат Володимир Малінін зачитав звернення, яке невдовзі буде надіслане адресатам. Рішення про це звернення було включене до пункту “Різне” в переліку питань до 35-ї сесії міської ради 7 скликання.

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов підтримав таке звернення до міських рад обласних центрів та міст обласного значення, але наголосив, що це мають знати й вінничани.

Текст звернення:

“29 листопада у Стамбулі синод Вселенського патріархату ухвалив текст Томосу про надання автокефалії українській православній церкві. Це історичне рішення відкрило шлях для оголошення об’єднавчого православного Собору та створення автокефальної Української православної церкви. Православне християнство на українських землях вже сповідують 1 030 років , з часу хрещення Київської Русі отримано від Константинопольської матері-церкви. Тож довгоочікуваний Томос відновить історичну справедливість та сприятиме ствердженню незалежної української церкви. Впродовж усього 20-го століття Україна прагнула повернути автокефальний статус Київської метрополії, яка сім століть відносилася до складу Вселенського патріархату.

А з 1686 року з грубим порушенням канонів фактично по-рейдерськи була приєднана до Московського патріархату. Україна – це канонічна територія Вселенського патріархату, і церкву у нашій державі не повинні використовувати в кремлівських кабінетах з метою насадження “руського міра”. Канонічна православна церква не залежна від держави-агресора – Російської Федерації, що є важливим фактом незалежності та суверенності нашої держави. Разом із тим ми розуміємо, що Україна є багатоконфесійною країною, тому досягнення релігійної злагоди та миру – це важливе завдання та велика цінність. Не виключено, що на тлі цих знакових подій для українського православ’я, деструктивні сили спробують цим скористатись  задля дестабілізації ситуації на користь “рускага міра”. 

Важливо не піддаватись на провокації та не допускати насильницьких дій щодо храмів, інших культових споруд. Справжня християнська ідеологія суперечить жодним проявам агресії та насильства. Очевидно, що влада не повинна втручатись у внутрішні церковні справи, але забезпечити спокій та порядок у своїх громадах – це її прямий обов’язок.

Помісна церква – це потужний об’єднавчий фактор для країни у духовному вирі. Тож як представники своїх територіальних громад, маємо врахувати доленосне рішення Синоду Вселенського патріархату про схвалення тексту Томосу про автокефалію для української православної церкви  і дослухатись до рішення, яке буде прийнято в грудні на об’єднавчому православному Соборі. 

Ми щиро сподіваємось, що в незалежній Україні в найкоротші терміни буде своя незалежна церква, що зміцнить релігійну свободу та міжконфесійний мир. З повагою, депутати Вінницької міської ради”

Нагадаємо також, що сьогодні на сесії депутати підтримали рішення про створення Департаменту туризму та маркетингу міста, підтримали рішення про встановлення перед будівлею міськради прапору ВМС на підтримку українських моряків, а також офіційно приєднали селище Десна до Вінниці.

Головне фото – img.tsn.ua