Наприкінці жовтня у Вінниці відбудеться фестиваль сучасного мистецтва “Air Fest Vinnytsia”

12:29
Автор: Богдан Будай

Оновлено: 26 Жовтня 2021, в 15:09

Впродовж 29-31 жовтня у Вінниці планують проведення мультидисциплінарного фестивалю сучасного мистецтва “Air Fest Vinnytsia”. Локацією для фесту стане колишній кінотеатр “Росія”.

Про це йдеться на Facebook-сторінці фестивалю.

За повідомленням організаторів, захід стане “триденним культурним зануренням, живою платформою для експериментів та взаємодії у чотирикутнику культура/наука/технології/особистість”. Фестиваль, за аналогією до “Air GogolFest”, буде мультидисциплінарним ‒ до Вінниці завітають українські митці, що працюють у 5 напрямках: театральному, музичному, візуальному, літературному та перформативному.

Окрім того, на фестивалі з’являться проєкти медіа-арту та відбудуться дискусійні платформи. Також планується проведення кількох “side-specific” подій. Окрім того, планується “розширення горизонтів та локацій”. Відтак, події, за словами організаторів, концентруватимуться не в одному місці, а в кількох.

Загалом, “Air Fest Vinnytsia” стане духовним послідовником “Air GogolFest”. Відомо, що “Air GogolFest”, який відбувався у Вінниці в 2018 та 2019 роках на території заводу “Кристал”, був частиною концепції “Gogol Fest Inoculation”, проєкту команди “Gogol Fest”, до якого долучилася місцева команда митців. Також подібні фестивалі відбувалися в Дніпрі, Маріуполі, Херсоні тощо. Минулоріч фестиваль у Вінниці не відбувся через карантинні обмеження.

ГогольFest” — це фестиваль сучасного мистецтва, який демонструє і поєднує в одному часовому проміжку сучасні театр, музику, кіно, перфоманс, освітню, візуальну та дитячу програми. Фестиваль заснований у 2007 та до 2017 проходив тільки в Києві, а з 2017 почав подорожувати Україною. У 2019 увійшов у п’ятірку найкращих фестивалів Європи (EFFE Awards 2019-2020). Заснований у 2007 завдяки приватній ініціативі режисера та керівника Центру сучасного мистецтва “Дах” Владислава Троїцького.

Цього року, кажуть організатори, фестиваль виходить на “новий левел”.

Ми виросли, набули повні груди та мозолі досвіду. Тому органічно та плавно AIR GOGOL FEST трансформується у самостійний локальний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва – AIR Fest Vinnytsia. Так-так, у Вінниці відтепер буде власний постійний фестиваль! Ми вважаємо, що місто-магніт – це місто людей. Саме особистість є рушійною силою будь-якої культури. Тому фестиваль AIR Fest Vinnytsia 2021 стане майданчиком для актуалізації особистості (хто я? для чого я? де я?). Знову все перетвориться у сюрреалістичну магію, де ніколи не знаєш, чого очікувати за кутом і ніби постійно подорожуєш між вимірами різних реальностей, ‒ йдеться в анонсі фестивалю.

Фото – з Facebook-сторінки “Air Fest Vinnytsia” та з архіву Vежі

Читайте також: “Філософія перетворень”: як вінницькі митці представили місто на DniPro ГогольFest. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Гоголь Night: найкращі фото з першої ночі на Air Гоголь Fest-2019

Читайте також: Препарований рояль та життя Йова: у Вінниці відкрили “Air ГогольFest” оперою-реквієм “IYOV”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Вінниці потрібна культурна революція”: біля Вежі влаштували перформанс під музику The Chemical Brothers. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.