Нападника на шеф-редактора видання Vежа засудили до двох років позбавлення волі умовно. ФОТО

12:43
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькому суді сьогодні, 2 жовтня оголосили вирок у справі про напад прихильника партії Шарія Артема Артеменка на шеф-редактора видання “Вежа” Андрія Качора. 

Так, суддя Ковальчук, дослідивши всі докази та свідчення у справі, вирішила, що свідчення потерпілого журналіста, дані як під час досудового розслідування так і в залі суду є логічними та послідовними і узгоджуються з наявними доказами у справі та показами свідків. Водночас свідчення обвинуваченого Артеменка суд визнав як такі, якими він намагався ввести суд в оману. Також суд взяв до уваги те, що обвинувачений не розкаюється і жодним чином не визнає себе винним.

Обвинувачений Артем Артеменко (по центру) в залі суду (архівне фото)

З огляду на це, суддя Ковальчук винесла вирок: визнати обвинуваченого Артеменка винним у скоєнні злочину за ч.2 ст. 345-1 – “Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”.

Суддя Ковальчук

У зв’язку з молодим віком підсудного, а також з огляду на відсутність у нього судимостей, суд вирішив призначити покарання, яке не передбачає ізоляцію від суспільства. Відтак суддя Ковальчук ухвалила призначити Артеменку покарання у вигляді двох років позбавлення волі умовно, з іспитовим терміном три роки. Вирок може бути оскаржений в установленому законом, порядку.

Обвинувачений Артеменко та його адвокат Грицуляк під час оголошення вироку

Нагадаємо, що представники прокуратури та сам журналіст Андрій Качор просили в суду призначити обвинуваченому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі. 

Після оголошення вироку обвинувачений Артеменко, який прибув на суд з невеликою групою підтримки, вкотре заявив, що не визнає себе винним, а один з присутніх прихильників партії Шарія російською мовою почав під відеозапис ставити провокативні запитання представниці прокуратури та журналісту Качору.

Представник групи прихильників Шарія після судового засідання

Група підтримки обвинуваченого під час оголошення вироку

Пізніше вже вийшовши з зали судових засідань, один з представників партії проросійського блогера намагався заблокувати журналіста Качора на сходах, проте після попередження про кримінальну відповідальність припинив такі дії.

Коментуючи рішення суду, журналіст Андрій Качор заявив, що вцілому задоволений вироком:

 – Для нас головною метою було доведення вини у скоєнні злочину проти журналіста за його журналістську діяльність. Це важливий прецедент, який, я сподіваюсь, може убезпечити колег по всій країні від подібних нападів у майбутньому. Тому що дуже важливо було продемонструвати принцип невідворотності покарання і особливо за подібні злочини. 

Водночас з огляду на поведінку та свідчення обвинуваченого, я сумніваюсь, що подібне покарання призведе до його виправлення, адже попри всі докази, він відмовляється визнавати себе винним. На мою думку, така позиція Артеменка має під собою політичне підґрунтя  з огляду на те, що ця людина, визнана винним у такому злочині, тепер ще й балотується на місцевих виборах від партії Шарія, – сказав Качор.

Шеф-редактор Vежі Андрій Качор (архівне фото)

Також Качор висловив подяку Українській Гельсінській спілці з прав людини, які допомогли журналісту представляти його інтереси в суді, завдяки чому інтереси Качора в суді представляла фахова адвокатка Наталія Гурковська. “Це дуже важливо, що правозахисні організації включилися в цей процес і допомогли мені відстояти свої права як журналіста, так і як громадянина. Це свідчить про те, що українське громадянське суспільство залишається сильним і здатне відстояти проукраїнські інтереси в умовах гібридної війни, позаяк діяльність угрупувань на кшталт “партії шарія” безсумнівно є складовою гібридної агресії Росії проти України”, – наголосив журналіст.

Нагадаємо, що активіст проросійської партії Шарія здійснив напад на шеф-редактора “Вежі” Андрія Качора 30 серпня 2019 року. В районі Староміського мосту Артеменко підійшов до журналіста, уточнив його прізвище і пересвідчившись, що спілкується з журналістом, почав висловлювати претензії щодо журналістських публікацій про Анатолія Шарія, які писав журналіст Андрій Качор.

Артеменко заявив, що він і його друзі є прихильниками проросійського блогера та в агресивній формі вимагав вибачень від журналіста за його публікації. Отримавши відмову, наніс удар в голову журналіста, спричинивши цим легкі тілесні ушкодження.

Наступного дня, ще до затримання поліцією, Артеменко дав інтерв’ю у відеоблозі Шарія, де зізнався у скоєному злочині, щоправда покрививши обставини подій. Пізніше нападника на журналіста Артема Артеменка Вінницька обласна організація партії Шарія висунула кандидатом в депутати до Вінницької міської ради на виборах 25 жовтня.

Читайте також: Чи справді у Вінниці побили журналіста і чому Шарій знайшов нападника раніше за поліцію

Читайте також: “Немає підстав затягувати процес”: відбулося перше судове засідання у справі нападу на редактора “Вежі”. ФОТО

Читайте також: “Я був дуже п’яний”: свідки з боку прихильника Шарія розповіли свою версію обставин нападу на журналіста Качора. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.