Прокуратура просить 4 роки в’язниці для нападника на журналіста Качора

22:23
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 30 вересня відбулося чергове судове засідання у справі нападу активіста партії Шарія на головного редактора Vежі Андрія Качора. 

Нагадаємо, що від моменту нападу минуло вже більше року і зараз розгляд справи вийшов на фінальну стадію. Так, раніше були заслухані покази свідків, а сьогодні відбулося дослідження доказів, відео слідчого експерименту та судові дебати, а також останнє слово обвинуваченого.

На судове засідання обвинувачений, безробітний Артем Артеменко прийшов лише у супроводі адвоката та молодої жінки. Вже кілька засідань поспіль до судової зали не приходять інші активісти партії Шарія на його підтримку.

Обвинувачений в блакитній масці по центру, на задньому плані – адвокат Тарас Грицуляк

Саме засідання розпочалося з дослідження доказів, зокрема – з перегляду відеозапису слідчого експерименту. Єдиним суттєвим результатом перегляду відео стало хіба те, що свідчення Качора, надані на попередніх етапах судового розгляду справи, повністю збігалися з показами свідків та свідченнями Качора під присягою в суді.

За тим відбувся допит обвинуваченого Артеменка. Як і раніше, прихильник Шарія зізнався, що мав агресивні наміри стосовно журналіста Качора з огляду на його критичні матеріали, спрямовані проти проросійського блогера, який переховується за кордоном. Проте обвинувачений вкотре заперечив, що завдав журналісту удар в голову.

Під час перехресного допиту Артеменко інколи плутався в поясненнях та періодично не міг продовжити давати свідчення з причини недосконалого знання української. Зокрема, обвинувачений не міг згадати, як українською мовою називається місяць, в який відбувся напад. Загалом Артем Артеменко притримувався власної версієї подій, які категорично розходяться з доказами, зібраними під час досудового слідства та з версією обвинувачення, а також показами більшості свідків.

Зрештою після допиту обвинуваченого представниця прокуратури заявила, що з огляду на зібрані докази, покази свідків та характеристики обвинуваченого, просить у суду призначити обвинуваченому Артеменку покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі. 

Таку ж позицію висловила і адвокатка потерпілого Наталія Гурковська, яка представляє інтереси шеф-редактора Vежі за сприяння Української Гельсінської спілки з прав людини.

У своєму виступі пані Наталія зокрема наголосила, що стаття 345-1, за якою обвинувачують Артеменка, була запроваджена, аби захистити журналістів від нападів в моменти, коли вони безпосередньо не здійснюють журналістську діяльність, що трапляється досить часто. Також пані Гурковська акцентувала, що слідство і обвинувачення зібрали достатньо доказів на підтвердження вини і злочинних мотивів Артеменка і зокрема що обвинувачений чітко усвідомлював, що здійснює напад саме на журналіста і саме у зв’язку з його журналістською діяльністю.

Адвокатка Наталія Гурковська та Андрій Качор (архівне фото)

Журналіст Андрій Качор у свою чергу зазначив, що з огляду на відсутність каяття у словах обвинуваченого, він також підтримує позицію прокурора та своєї представниці в суді:

 – Як і раніше, з вуст обвинуваченого ми чуємо все ту ж брехню і трансляцію фейків проросійського блогера Шарія. Це свідчить про те, що Артеменко жодним чином не розкаявся і у випадку повторення подібної ситуації і з іншим журналістом, вчинить так само, – пояснив свою позицію журналіст. 

Водночас адвокат Артеменка Тарас Грицуляк мав досить емоційний виступ, в якому зазначив, що слідство не зібрало жодних доказів вини Артеменка та пропонував перекваліфікувати обвинувачення на “нанесення легких тілесних ушкоджень”.

Проте значна частина виступу адвоката стосувалася не самої справи, а видання Vежа, яке адвокат вважає “непопулярним”, а також апелюванню до попередніх справ Грицуляка які, на його думку, розслідуються надто повільно. Зрештою, адвокат попросив суд повністю виправдати свого підзахисного.

Адвокат обвинуваченого Тарас Грицуляк

Наприкінці засідання суддя Ковальчук запросила обвинуваченого Артеменка до останнього слова. У ньому Артеменко вже з більш пригніченою інтонацією вкотре заявив, що злочину не вчиняв.

Зрештою суддя Ковальчук оголосила, що вирок у справі буде оголошено 2 жовтня о 10:30 у Вінницькому міському суді. А вже після засідання стало відомо, що обвинувачений в нападі на журналіста Артем Артеменко зареєстрований кандидатом в депутати до Вінницької міської ради від партії Шарія.

Що було раніше:

Зазначимо, що конфлікт між вінницькими прихильниками проросійського блогера та виданням Vежа триває вже більше року. Так, після новини про спалення агітації Шарія у Вінниці невідомими активістами, прихильники Шарія розпочали агресивну кампанію проти видання, шеф-редактора Андрія Качора та його родини. 

Збори проросійського осередку в просторі Cherdak у Вінниці

Так, активісти партії Шарія у Вінниці намагалися з’ясувати місце проживання сім’ї Качора та здійснити напад на помешкання, зокрема облити двері квартири кров’ю.

Скріншот переписки із закритої групи осередку Шарія у Вінниці

Пізніше громадянка Олена Панасюк, яка працювала музичним керівником у місцевому дитячому садочку, маючи доступ до персональних даних 4-річного сина Качора, передала ці дані Анатолію Шарію.

Працівниця дитсадка Олена Панасюк

За кілька днів в центрі Вінниці двоє представників партії Шарія здійснили провокацію, вимагаючи від Качора на камеру “вибачитися перед прихильниками партії Шарія”.

Зрештою на Андрія Качора був здійснений напад з боку членів осередку партії Шарія: активіст проросійської партії Артем Артеменко наніс удар в голову Андрію Качору пізно ввечері 30 серпня, і вже наступного дня дав з цього приводу інтерв’ю для блога Анатолія Шарія.

Нападник Артем Артеменко (ліворуч)

 

Світлана Магденко і обвинувачений Артем Артеменко на зустрічі осередку партії Шарія у Вінниці (Артеменко по центру в масці)

 

Наразі Артеменко обвинувачується за ч.2 ст. 345-1 – “Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років. 

Читайте також: “Немає підстав затягувати процес”: відбулося перше судове засідання у справі нападу на редактора “Вежі”. ФОТО

“Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу

Читайте також:Чи справді у Вінниці побили журналіста і чому Шарій знайшов нападника раніше за поліцію

Читайте також:Як Шарій виконував замовлення спецслужб РФ із дискредитації України. Розслідування

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.