Наймасовіше виконання “Щедрика”: мешканців області запрошують у Тульчин, щоб встановити національний рекорд

12:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цієї суботи, 26 червня, на Вінниччині спробують встановити рекорд України – наймасовіше виконання “Щедрика” Миколи Леонтовича.

Як повідомили на сайті Вінницької облдержадміністрації, це відбудеться просто неба (на площі перед палацом в Тульчині) за участю кращих хорових колективів області. Зокрема до встановлення цього рекорду можуть доєднатися усі охочі. 

– Запрошую вінничан приєднатись до виконання всесвітньовідомого твору з кращими хоровими колективами області. Чекаємо на вас у Тульчині 26 червня о 16:00 годині у Подільському Версалі – на площі палацу Потоцьких. Встановимо рекорд України! – зазначив Сергій Борзов, голова облдержадміністрації.

“Щедрик” – найпопулярніша українська мелодія у світі, відома в англійській версії як “Carol of the Bells”. Її автором є композитор з Вінниччини (колись – Подільської губернії) Микола Леонтович.

Понад століття тому хор Олександра Кошиця у Києві вперше виконав “Щедрика” на великій сцені. За кілька років хор об’їхав кілька континентів, зокрема й США, де пісню вперше почув Пітер Вільговський. Саме він переробив “Щедрика” на “Carol of the Bells”, подарувавши йому світову славу. Більше про найвідомішу українську мелодію та її автора у великому фоторепортажі з музею Леонтовича – читайте за ЦИМ посиланням. 

Афіша – vin.gov.ua

Читайте також: “Щедрик” Леонтовича хочуть внести до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Читайте також: Подільський «Щедрик» проти московського «побєдобєсія»: зіткнення культур у Празі. ВІДЕО

Читайте також: «Щедрику» Леонтовича – 100 років. Нова анімація від Vежі

Читайте також: Презентували логотип мелодії “Щедрик”. ВІДЕО

Читайте також: Вінничанин об’єднав близько 50 каверів на “Щедрик” Леонтовича. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.