На Вінниччині засудили до умовного терміну агітатора, який закликав до зміни меж держкордону

17:56
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині засудили “агітатора”, якого на початку року викрили на закликах до зміни меж держкордону. Чоловіку призначили покарання в 3,5 роки позбавлення волі, але звільнили від його відбування з іспитовим строком у два роки.

Про це повідомляється на сторінці УСБУ у Вінницькій області та розповів Vежі речник Управління Денис Закаблук.

– На початку 2021 року Служба безпеки України викрила у Вінницькій області агітатора, який через інтернет поширював заклики до порушення територіальної цілісності нашої держави. По завершенні досудового розслідування, судом було підтверджено попередні дані слідчих органів держбезпеки щодо незаконного розміщення мешканцем Вінницької області на особистих сторінках в соцмережах фото-, відеоматеріалів з агітацією щодо зміни меж держкордону України, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється на сайті СБУ, загалом Служба безпеки викрила 10 “інтернет-агентів”, які входили міжрегіональної мережі агітаторів, які здійснювали ворожі інформаційні операції на замовлення російських спецслужб. Разом з тим, у які терміни відбувалось викриття, не вказується.

Зазначається, що наразі вісьмом зловмисникам повідомлено про підозри у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки, ще двох – засуджено до позбавлення волі (серед них і випадок зі зловмисником на Вінниччині).

Вказується, що дії злочинця кваліфікували за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України як публічні заклики до вчинення умисних дій, метою яких є зміна меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

В червні 2021 року вирок суду набрав законної сили і чоловіка визнали винним у вчиненні вказаного кримінального правопорушення та призначили йому покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців. Разом з тим, як розповів Денис Закаблук, “з огляду на ряд положень КПК та те, що він визнав свою вину і пішов на сприяння слідству”, засудженого звільнили від відбування призначеного покарання з іспитовим строком в два роки.

Вказується також, що “найближчим часом стосовно спільника засудженої особи відбудеться судовий розгляд матеріалів кримінального провадження за вчинення аналогічних дій на шкоду державній безпеці України”.

Фото – УСБУ у Вінницькій області

Читайте також: У Вінниці СБУ обшукала типографію, де “Партія Шарія” друкувала продукцію антиконституційного характеру

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.