На Вінниччині визначили лікарні, у яких прийматимуть хворих на коронавірус

8:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Чиновники Вінницької ОДА запевняють, що лікарні мають все необхідне, аби допомогти пацієнтам з підозрою на коронавірус. Персонал декількох медичних закладів забезпечили спецодягом. 

Очільниця департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович запевнила, що дві вінницькі лікарні готові приймати пацієнтів, у яких виявлять небезпечний коронавірус. Таку інформацію вона повідомила під час брифінгу в ОДА за участю заступника Міністра охорони здоров’я України Дмитра Коваля та голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського.

– Наразі в області працює комісія з питання коронавірусу. На сьогодні відпрацьовані маршрути пацієнтів екстреної медичної допомоги та інструкції для  лікарів “екстренки”, у разі виклику, пов’язаного з підозрою коронавірусу. Є дві лікарні, готові прийняти пацієнтів, у разі виявлення в них коронавірусу – перша міська клінічна лікарня, де у наявності 60 ліжок, а також дитяча обласна інфекційна лікарня, де також є 60 ліжок. В цих двох лікарнях у наявності спецодяг. Крім того, ми співпрацюємо з державним лабораторним центром, який замовив на рівні держави спеціальні засоби захисту, в тому числі костюми, рукавички, маски, які також будуть надані в наші лікарні, — розповіла Людмила Грабович.

Водночас вказано, що нині в області немає безпосередньої загрози зараження небезпечним коронавірусом. Проте на Вінниччині вже визначили перелік центральних районних лікарень, окружних лікарень інтенсивного лікування, де зможуть виділити 15-20 ліжок для хворих, якщо буде потреба.

Специфічного лікування проти коронавірусу немає, але запас противірусних засобів і новітніх антибіотиків в області є, тож у цьому плані ми готові, — запевнила директорка департаменту охорони здоров’я.

Додамо, що раніше Людмила Грабович повідомляла, що лікувати коронавірус зможуть сильними противірусними препаратами, які нині використовують хворі на СНІД та гепатити, а також антибіотиками та імуномодуляторами.

Зауважимо, що на т.зв. “уханський” коронавірус захворів перший українець — працівник на борту круїзного лайнера Diamond Princess. Лайнер стоїть на карантині у японських берегів. На борту карантинного круїзного судна Diamond Princess перебували 3700 пасажирів та членів екіпажу (зокрема 25 українців), число інфекцій на лайнері вже досягло 70 випадків.

Станом на 10 лютого, у світі підтвердили 40 540 випадків захворювання на новий коронавірус. Одужали 3383 особи, а померли від хвороби – 910.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти легкі захворювання, як застуда, та серйозні — наприклад, атипову пневмонію. Коронавіруси також часто мутують і швидко змінюються. Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім. Новий штам коронавірусу відомий під назвою 2019-nCOV. Спалах пневмонії, викликаної цим досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

Читайте також: У Вінниці заявляють, що готові боротися з коронавірусом

Читайте також: Приводу для паніки немає: ВООЗ оновила рекомендації, як уникнути зараженням коронавірусом. ГРАФІКА

Читайте також: МОЗ відкрило “гарячу лінію” для боротьби з коронавірусом в Україні

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.