Держекоінспекція виявила на Вінниччині незаконну вирубку 22 тисяч дерев

11:24
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

На Вінниччині під час планового рейду в «Могилів-Подільському лісовому господарстві» інспектори зафіксували низку правопорушень, серед яких – незаконна вирубка 22 тисяч дерев на загальній площі майже 56 гектарів.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області на своєму сайті, з 10 по 20 серпня спільно з управлінням СБУ у Вінницькій області та територіальним управлінням ДБР був проведений плановий рейд.

Зокрема перевірялося дотримання вимог природоохоронного законодавства в межах зони діяльності державного підприємства «Могилів-Подільське лісове господарство».

“Одним із основних видів порушень це (є) здійснення господарської планованої діяльності за відсутності оцінки впливу на довкілля, яка передбачена п. 21 ч. 2 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (здійснення суцільних та поступових рубок головного користування на площі понад 1 гектар)” – йдеться у повідомленні. 

Так, за результатами перевірки виявлено, що суб’єктом господарювання з 2020 по серпень 2021 року було вирубано 22 тисячі дерев різних порід та діаметрів на загальній площі понад 55,8 га. Розраховано і розмір шкоди, заподіяної внаслідок пошкодження та незаконної рубки дерев, – 155 719 017,00 гривень.

Зазначено, що таким чином інспектори виявили порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини та заготівлі живиці; порушення «Правил спеціального використання лісових ресурсів»; порушення «Правил рубок головного користування»; «Санітарних правил в лісах України» та «Правил пожежної безпеки в лісах України».

Повідомляється, що матеріали по даному факту було направлено до правоохоронних органів для вирішення питання щодо відкриття кримінального провадження.

Ілюстративне фото – wz.lviv.ua

Читайте також: Вінниччина – у п’ятірці лідерів за кількістю злочинів проти довкілля, які розслідує ДБР. ГРАФІКА

Читайте також: Понад 37 мільйонів гривень збитків: на території Гайсинського лісгоспу незаконно зрубали понад п’ять тисяч дерев

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.